Şirket Haberleri

Plus Kitchen ve Papa Bubble markalarının ilk şubeleri açıldı

madoMado’nun sahibi olan Kanbur Ailesi’nin genç kuşağı, geçen yıl kurdukları Garaj isimli şirketle gıda perakendesi alanında yeni yatırımlara imza attı. Yeni oluşturulan Plus Kitchen markası ve Ispanya’dan isim hakkı alınan Papa Bubble markalarının ilk şubeleri geçen hafta Trump Towers’da açıldı. Garaj, yeni iki marka üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Yeme içme sektöründeki fırsatlar, sektör dışındaki oyuncuları olduğu kadar halihazırda sektörde yer alanları da yeni yatırımlara itiyor. Kahramanmaraş’ta Yaşar Pastanesi’yle öne çıkan ve 1990lı yıllarda Mado’yu kuran ve bugün yurtiçi ve yurtdışmda toplam 250 şubeye ulaşan Mehmet Kanbur’un liderliğindeki Kanbur Ailesi de bunlardan biri.


Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Atilla Kanbur’un oğlu Yaşar Kanbur’un başını çektiği Kanbur Ailesi’nin genç kuşağı, bu amaçla geçen yıl sessiz sedasız Garaj isimli bir şirket kurdu. Sessiz sedasız diyoruz, çünkü aile fertleri soyadlarının bu markaların önüne geçmesini istemedikleri için bunu sır gibi saklıyor. Biz aile içinden dört kuzenin bu işe soyunduğunu ve önderliği de Yaşar Kanbur’un yaptığını öğrendik.

BÜYÜME STRATEJİSİ

Perakende öncelikle de gıda perakendesi alanında faaliyet göstermek amacıyla kurulan şirket, bir yıllık çalışmalarının ilk meyvelerini geçen hafta Trump Towers Alışveriş Merkezi’nde görücüye çıkardı. Şirket yeni yarattığı Plus Kitchen ile Türkiye ve komşu ülkeler için haklarım satın aldıkları Ispanyol Papa Bubble markalarının ilk şubelerini burada açtı.

Plus Kitchen, yaşam tarzı sunmayı hedefleyen bir marka olarak tasarlanmış bulunuyor. Sağlıklı yaşam, el emeğini koruma gibi bileşenleri var. Akıllı beslenmek isteyenlerin uğrak yeri olmayı hedefleyen markanın büyüme stratejisi de net olarak belirlenmiş dummda. İstanbul’da iş dünyasının yoğun olduğu ve beslenme konusunda hassasiyetleri olan kişilerin bulunduğu bölgelerde öncelikli büyüme hedefi var. Bu açıdan Levent-Maslak ve Nişantaşı öne çıkıyor. 2014 yılında şube sayısının dörde çıkarılması planlanıyor. 2015’te ise uygun piyasa koşullarının olduğu diğer şehirlerde şubeler açma planı var.İSPANYOL MARKASI

Papa Bubble ise Ispanyol bir şekerci. Ancak müşterilerine sadece şeker değil deneyim de sunuyor. Aldığımız bilgiye göre bu markada agresif bir büyüme planı yok. Şirket, öncelikle konsepti ve modeli tanıtmak istiyor. Özellikle bu markanın franchise sistemiyle büyüyebilmesi üzerinde çalışılıyor, işinin başında duracak girişimcilerin ve özellikle de kadınların sisteme dahil edilmesi isteniyor. Bir şubenin kendi bölgesinde B2B işlerle büyüyebileceği düşünülüyor. Şirket, markanın haklarını satın aldığı Azerbaycan, Gürcistan ve Rusya’da da büyümeyi planlıyor.

Garaj sadece bu iki markayla sınırlı kalmayacak. 20l4’te bir markasıyla daha görücüye çıkacak. Şirketin bir başka marka üzerine daha çalışmalar yaptığı da gelen bilgiler arasında. Dahası farklı ticari faaliyetler üzerine de çalışılıyor. Örneğin yakın zamanda çöp konpaktörü (bir nevi öğütücü) getirmeyi planlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu