Şirket Haberleri

Ozdilek Holding dondurma pazarına girdi

Ozdilek, ailesi için Bursa’da 10 milyon dolara kurduğu çiftliğinde yeni bir alana daha girdi. Perakende zincirinin et tedariği için kurulan çiftlikte aynı zamanda dondurma yatırımına da soyunan Ozdilek, günde 2 ton ürün imalatı yapıyor. Hüseyin Ozdilek, ‘Icefest’ markasıyla dondurma pazarına iddialı bir şekilde girmeyi planlıyor.


İstanbul Levent’te iş merkezi, AVM ve otelden oluşan 650 milyon dolarlık karnıa projesini hayata geçiren Özdilek Holding, alışveriş merkezi yatırımlarının yanı sıra sessiz sedasız bir alana daha girdi.

Türkiye genelinde sekiz alışveriş merkezi, altı hipermarket, üç depaıtment store ve 38 ev tekstili mağazası bulunan Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Bursa’da kurduğu çiftliğinde kısa bir süre önce dondurma üretimine de başladı. Icefest markasıyla üretim yaptıklarını söyleyen Hüseyin Özdilek, “Dondurmaları kendi marketlerimiz için üretiyorken, hipermarketlerimize de sunmaya başladık. Amacımız tüm piyasaya ürün satmak” diyor.

ozdilek

GÜNDE 2 TON ÜRETİM

Bursa’da 2011 yılında ailesi için çiftlik kuran Hüseyin Özdilek, burada kendi meyve-sebzelerini üretirken hayvancılık işine de girdi. Toplamda 10 milyon dolara mal olan Özdilek Çiftliğinde kendileri için peynir, dondurma üretmek üzere yetiştirdikleri hayvan sayısı 2 bin başa çıktı. Manda ve keçi yatırımı da devreye alındı.

Özdilek yönetimi, et ve süt tedari-ğinin yapıldığı çiftlikte dondurma yatırımına da soyundu. Deneme ve tat oluşturma çalışmaları derken bugün günlük üretim 2 tona ulaştı. Zaman içerisinde üretim daha da artırılacak. Aldığımız bilgilere göre, Özdilek yönetimi, dünyada en az ana işi turizmde olduğu kadar dondurma ağırlıklı menüde de ünlü olan Mövenpick Grubu tarzı seçkin üretim yapan bir model ortaya koymayı hedefliyor.Hüseyin Özdilek, üretilen dondurmaların şu an kendi hipermarketlerinde ve bazı AVM’lerindeki yiyecek alanlarında satışa sunulduğunu dile getiriyor. Bir süre daha bu şekilde devam edeceklerini ifade eden Özdilek, “Sadece dondurma için aldığımız keçilerle muhteşem bir tat yakaladık. İnek dışında keçi ve manda sütü de kullanıyoruz. Öncelikle kendi sütümüzden ürettiğimiz dondurmalarımız marketlerimizde ihtiyaçlanmızı karşılayacak, ardından da bu işi geliştireceğiz. Öncelikli hedefimiz işimizi oturtmak, ardından markamızla piyasaya ve diğer marketlere de açılacağız” diye konuşuyor.

Yaklaşık üç yıl önce kurduğu çiftlikte yer alan hayvan sayısını artırmak istediğini belirten Hüseyin Özdilek, yeni bir iş alanı olarak keçi sütü işini büyütmek istediğini anlatıyor. İlk hedefinin dondurma işini oturtmak olduğunu belirten Özdilek, çiftlikteki keçi sayısını kısa zamanda artırarak farklı üıün gruplarına da girecek.

CİROYU YENİ AVM’LERLE BÜYÜTÜYOR

1971 yılında havlu imalatıyla sanayicilik yolculuğu başlayan Özdilek, 1983 yılında Yalova yolu üzerinde 8 bin metrekarelik bir alanda Türkiye’nin ilk AVM’sini kurdu. Geçen süreçte işlerini büyüterek holdingleşen Özdilek’in 2014 yılını 1,3 milyar TL ciroyla kapatması bekleniyor. İstanbul’un ardından Samsun, Kütahya ve Niğde’de 30 dönümlük arazilerinde birer AVM açmayı planlayan holding, bu yeni AVM’lerin de katkısıyla 2015 yılında 1,7 milyar TL ciroya ulaşmayı planlıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu