Şirket Haberleri

Osram Dünyanın İki Lider Aydınlatma Üreticisinden Biri

OSRAM
Işığın söz konusu olduğu her alanda varız

“Merkezi Münih Almanya’da bulunan OSRAM, dünyanın iki lider aydınlatma üreticisinden biri. OSRAM olarak gerek son tüketiciye gerekse profesyonellere yönelik çok geniş bir ürün gamına sahibiz. Genel aydınlatmadan otomotive, medikal cihazlardan sahne, stüdyo ve sinema lambalarına, dış cephe aydınlatmasına kadar ışığın söz konusu olduğu her alanda OSRAM yer alıyor. Siteco, Traxon e:cue, Encelium, Radium, Sylvania (ABD) gibi markalarımızın başarımızda büyük payı var.

Osram

Geçtiğimiz yıl Frankfurt ve Münih borsalanna kote olan ve dünya çapında 35 bini aşkın kişiye istihdam sağlayan şirketimiz, 2013 yılında 5,3 milyar Euro’luk ciro gerçekleştirdi. OSRAM Türkiye ofisimiz de 1990 yılından bu yana faaliyet gösteriyor.


OSRAM olarak otomotiv aydınlatması alanında dünya birincisiyiz. Sektörde ilk olan pekçok ürünün ve teknolojinin ardındaki isim OSRAM. Gerek far lambaları gerekse araç içi aydınlatma aksesuarları anlamında rakiplerimizden bir adım önde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Standart lambalardan halojene, Xenon’dan LED’e uzanan geniş bir ürün yelpazemiz bulunuyor. Binek arabaları ve kamyon, TIR gibi büyük araçlara sunduğumuz çözümlerin yanı sıra bisiklet ve motosiklet gibi görünüle-bilirliğin çok önemli olduğu araçlar için de ürünlerimiz mevcut.

Aydınlatma otomotiv sektörü için büyük öneme sahip. Trafikte toplam araba kullanım süresinin yüzde 25’ini gece sürüşü oluşturuyor. Buna karşılık kazaların da yüzde 50’si gece olmakta. Bu çok yüksek bir oran. Güvenli sürüş için doğru, kaliteli ve üstün görüş sağlayan farlar kullanılmalı. Ucuz olduğu için tercih edilen far lambalar kısa ömürleri ve kalite sorunları nedeniyle uzun vadede aslında daha yüksek maliyetlere gelmekte ve düşük kaliteleri nedeniyle tehlike yaratmaktadırlar.Yenilikçilik ve liderlikten söz ederken eylül ayında Almanya’da gerçekleştirilen Automechanika Fuarı’nda tanıttığımız son teknoloji ürünlerimizden bazılarından örnekler verebiliriz. Örneğin, Xenon ve LED teknolojilerini bir arada kullanan ve Audi A4 için hazırlanan ilk far OSRAM LEDriving Xenarc, Xe-non olması nedeniyle halojen lambalardan daha fazla ışık sağlarken, aynı zamanda LED teknolojisini kullanan gündüz sürüş farlarına sahip.

Yeni LEDriving LG gündüz ve sis farları, görüşü ve görünürlüğü artırırarak daha fazla yol güvenliği sağlarken, sportif ve şık bir tasarım sunuyor. Sahip olduğu akıllı kontrol paneli sayesinde de araç çalıştırıldığında otomatik olarak devreye giriyor.

Dünyada ilk olan ve BMW i8 gibi belirli araçlarda kullanılacak lazer lamba da OSRAM’ın yenilikçi yaklaşımının bir örneği. Normalin çok üzerinde aydınlatma menziline sahip farlar, aracın hızına göre parlaklıklarını ayarlarken, dijital kamera bazlı yüksek ışık asistanı sayesinde karşıdan gelen araçların sürücülerinin gözlerinin kamaşmasını engelliyor.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu