Pazartesi , Ekim 22 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Organickid mağazalaşıyor

Organickid mağazalaşıyorYURTDIŞI pazarlara yönelik organik bebek ve çocuk tekstil ürünleri üreten Organickid, mağazalaşma kararı aldı. Şirket yurtiçinde ve dışında mağazalar açacak. Yurtdışı mağazalar İsveç, Avusturya ve Japonya’da açılacak. Or ganickid, üretiminin yüzde 90’ını aralarında İsviçre, Almanya, Ingiltere ve Fransa’nın da bulunduğu sekiz ülkeye ihraç ediyor.

Organickid’in sahibi Merve Akıncı, “Yurtdışında organik ürün tüketimi Türkiye’den çok ileri seviyede. Organickid ambalajından etiketine, fermuarından düğmesine yüzde 100 organik olduğu için yurt-dışmda çok ilgi görüyor. Ürünlerimize olan ilgi iç pazarda da arttığı için mağazalaşma kararı aldık” diyor.

Organickid
Organickid, Türkiye’nin ilk organik pamuk iplik üreticilerinden biri olan Topkapı İplik tarafından üretiliyor. 2013’ten bu yana üretilen Organickid, dünyadaki en kapsamlı tekstil standardı olarak kabul edilen Global Organik Tekstil Standardı (GOTS) sertifikasına sahip. Ayrıca Türkiye’de sadece beş firmada bulunan SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardı (Social Accountability 8000), Flo Fairtrade Standard ve tekstilde zararlı kimyasallara ve maddelere karşı güvenilirlik belgesi OEKO-TEX Class 1 sertifikaları da firmada bulunuyor.

Organickid tasarımlarında kullandığı iplik, çıtçıt, fermuar, düğme, etiket, ense etiketi, cırtcırt, poşet ve askılar da dahil olmak üzere üretimin her aşamasında organik ürünler kullanıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Gönül Kahvesi İzmir’den Dünyaya Açılıyor

Temelleri 1990’lı yıllara dayanan Gönül Kahvesi, yaklaşık 16 yıl önce İzmir’de kuruldu, inovasyonu odağına koyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir