Şirket Haberleri

Onduline Avrasya, 2013’ü 100 milyon euro ciro ile kapatıyor

Onduline AvrasyaFRANSIZ Onduline Group’un Türkiye dahil 23 ülkeden sorumlu şirketi Onduline Avrasya, 2013’ü yüzde 10 büyüme ve 100 milyon euro ciro ile kapatıyor. Bu cironun yüzde 80’i Türkiye’deki satışlardan oluşurken, yüzde 20’si ise ihracattan geliyor. Onduline Avrasya CFO’su ve Genel Müdür Yardımcısı Fulya Özgül Koçak, “2014 yılında da yaklaşık aynı büyümeyi bekliyoruz.

Yem yılda farklı bir çatı kaplama malzemesi olan Onduline Andromeda’yı pazara sunmak üzere hazırlıklarımızın son aşamasındayız. Özel bir profil ve boyama tekniği ile lanse edeceğimiz Onduline Andromeda’dan daha fazla verim almaya odaklandık” diyor. Türkiye’de kentsel dönüşümün | yaygınlaşmasının iş hacimlerini artıracağına inanan Koçak, kentsel dönüşümün, Onduline gibi sadece ürün değil, yenilikçi ve sürdürülebilir sistemler geliştirebilen firmalar için orta ve uzun vadede son derece olumlu geri dönüşler getireceğine inanıyor.


Onduline Group, Türkiye’de 1976’dan itibaren kendi lisansı ile üretim yaparken doğrudan yatırım yapma kararı aldı. Onduline Avrasya yüzde 100 yabancı sermayeli bir şirket olarak 1994 yılında kuruldu, şirket İzmit Sapanca’da 120 bin metrekarelik açık alan üzerine kurulu tesislerinde üretimini sürdürüyor. Fabrikada çatı-cephe kaplama levhası Onduline HR, kiremit altı su yalıtım levhaları Rufoline.S ve Isoline, su yalıtım mebranı Bituline ve bitümlü kiremit Onduvilla üretiliyor.

Fransızca’da “oluklu hat” anlamına gelen Onduline’da ürünler bununla sınırlı değil. Şirket, 2005 yılından bu yana “Sistem Ondugreen”adı altında dünyanın yeşil çatı konusunda lider üreticisi Zinco’nun ürün ve sistemlerini pazarlıyor. Otel ve AVM projelerinde tercih edilen sistem, Ümraniye’deki M1 Meydan AVM, Kanyon Alışveriş Merkezi, Forum İstanbul, Marmara Forum ve Zorlu Çenter alışveriş merkezlerinde kullanıldı. Antalya’daki Nuh’un Gemisi ve Four Seasons otellerinde kullanılan yeşil çatı uygulamaları en son “Ulus Savoy” projesine uygulandı.

Avrupa’da asırlık projelerde görülen Arduvaz taşından yapılan çatı sistemlerini de 2008 yılında Türkiye’ye taşıyan Onduline Avrasya şu ana kadar 5 bin metrekareyi aşkın çatı alanını bu malzeme ve sistemle kapladı. Halen yenileme çalışmaları devam eden Rahmi Koç Müzesi’nin Lengerhane bölümünün çatısı Arduvaz’la kaplanıyor. Sistemin metrekare maliyeti tüm aksesuar ve arduvaz taşlarının altındaki Isoline yalıtım levhasıyla birlikte yaklaşık 80 TL+KDV.

Onduline Avrasya’nın sorumlu olduğu ülkeler

Türkiye, Suriye, Lübnan, İran, Irak, İsrail, Ürdün, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Oman, Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri, Gürcistan, Azerbaycan, Ermenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Afganistan, Pakistan ve Kazakistan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu