Şirket Haberleri

Netlog Lojistik Grubu İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

Bünyesinde İntercombi(ICL) Uluslararası Taşımacılık, Netlog Lojistik, PolarXP Soğuk Zincir Lojistik gibi tanınmış markaları barındıran Netlog Lojistik Grubu kurulduğu 2004 senesinden beri istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

netlog

Netlog şirketleri bu gün 4.000 kadrolu çalışanı, 55 deposu ve 2.000’in üzerinde taşıma aracıyla hizmet vermektedir. Üretici, İhracatçı ve ithalatçılara lojistik ve taşımacılığın hemen her alanında hizmet üreten Netlog Lojistik Grubu, şirketleri, müşterilerinin ister Türkiye ‘de ister Uluslararası alanda daha verimli iş yapmasını sağlayacak lojistik çözümler sunmaktadır.

Yeşil Köprü kuruldu

Netlog Lojistik grubunun Uluslararası kara taşıma firması İntercombi, Avrupa da 550 m. Avro cirosuyla en büyük MultiModal firması Samskip ile Hollanda’da büyük bir ortaklığa girdi. GREENBRIDGE NV. İsimli ortak firma, Green Bridge markasıyla hizmet satacak ve Türkiye’den Avrupa’ya mal satan üreticilere ciddi avantajlar sağlayacaktır. Kara taşıması süratinde, Kara taşımasından çok daha uygun maliyetli ve yüzde 250 daha çevreci olan bu servis, Türkiye’ den Avrupa’ ya yapılan ihracat ve ithalat operasyonlarında çığır açacak. İlk etapta 250 Tren TIR Römork’ u, 650 Konteynerle ve Trieste’ den kalkacak 5 Tren başlayacak servis, 2014 Mart ayında haftada 14 Trene çıkacaktır. Almanya, Hollanda, İngiltere, Belçika, Fransa, İsveç, Norveç ve İtalya ile iş yapan firmalar için ciddi avantaj yaratacak bu servis hem uygun maliyet hem de sürpriz birçok avantaj sunacaktır.

2013’de de sektör lideri

Türkiye’nin en büyük 500 firması listesinde lojistik ve taşımacılık sektörü lideri bu senede Netlog Lojistik oldu. Liste, Finar tarafından şirketlerin Yeminli Mali Müşavir raporlarına istinaden devlete beyan ettiği doğru bilgilerle hazırlanıyor. Türkiye’nin en büyük 500 firması listesinde 2009 yılından beri sektör liderliğini sürdüren Netlog Lojistik, 2013 sıralamasında da Devlet Hava Meydanları İşletmelerinin ardında sektör sıralamasında 2. ancak özel firmalar arasında 867 m. TL cirosuyla 1. olmuştur.Netlog Lojistik Grubu olarak sadece 2012 yılında 60 milyon Euro’luk yatırım yaptıklarını belirten Gökalp Çak, 2005 yılından beri yaptıkları yatırımın toplamının 200 milyon Euro’yu bulduğunu açıkladı. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde yatırımlarını artarak devam ettireceklerini söyleyen Çak, “Türkiye’ye güvenimiz sonsuz. Grup olarak 2015’te 1,9 milyar TL (1 milyar USD) ciro hedefimiz var. Bunu gerçekleştirecek projelerimiz Pipe-line’ ımız da hazır ve bunlardan bazıları bu sene hayata geçecek. Yeni iş ortaklıkları ve JV’ler üzerinde çalışmalarımız var, stratejik satın almalara da her zaman sıcak bakıyoruz, hatta önümüzdeki 6 ay içinde birkaç sürpriz satın alma olabilir. Önümüzdeki sene organik büyümemizle 1 milyar TL ciroyu aşacağımızı düşünüyoruz ancak buna satın almalarda eklenirse 2014 senesinde Netlog’u çok rahat Türkiye’nin ilk 100 firması arasında görebiliriz” dedi.

Firmalar ve şirketler hakkında yazılarımızın bulunduğu şirket haberleri ketegorimizi takip edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu