Perşembe , Kasım 15 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Nane, Carrefoursa’da operasyona başladı

Nane, Carrefoursa’da operasyona başladımehmet naneÇoğunluk hissesi, geçen yılın ikinci yarısında alındı ve yönetim Sabancı Grubu’na geçti. Bu süreçte Carrefoursa’nın izleyeceği strateji merak ediliyordu. Teknosa’nm genel müdürü olan Mehmet Nane’nin Carrefoursa’nın başına geçmesiyle yeniden yapılanma sürecine giren şirket, kısa bir süre önce hedeflerini açıkladı. 2014’te 110 milyon TL yatırımla 100 market açmayı ve 1000 kişiye daha istihdam sağlamayı hedefleyen Carrefoursa, 2016 sonu itibariyle ise bin markete ulaşmayı ve net satışlarını iki katma çıkararak 5 milyar TL ciroyu yakalamayı planlıyor.
Aldığımız bilgilere göre şirket bu iddialı hedeflerine ulaşmak için somut adımlar atmaya başladı. Değişimin ilk adımlarından biri mağaza tasarımlarında olacak. Son dönemde perakende sektöründeki pek çok şirketin tasarımlannı yapan SKM Projects ile anlaşan Carrefoursa tüm mağazalarını yenilemeyi planlıyor.

Aldığımız duyumlara göre, Carrefoursa, yeni konseptiyle mağazalan daha butik hale getirmeyi hedefliyor. Mağaza içinde bulunan kasap, fırın gibi bölümler özel tasarımlarla çekici hale getirilecek. Mağaza konseptini daha da geliştirmeyi hedefleyen şirket, unlu mamüller, şarküteri, balık ve kasap reyonlarında çalışmak üzere uzman yetiştirmeye odaklanacak.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Gönül Kahvesi İzmir’den Dünyaya Açılıyor

Temelleri 1990’lı yıllara dayanan Gönül Kahvesi, yaklaşık 16 yıl önce İzmir’de kuruldu, inovasyonu odağına koyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir