Şirket Haberleri

Metro’nun yeni konsepti

Alman perakende devi Metro Toptan Marketleri ilk mağazasını 1993 yılında İstanbul Güneşli’de açmıştı. Türk perakendecilik sektörüne birçok yenilik kazandıran Metro bugün 29 mağazaya ulaştı. Bu yıl açılacak üç yeni Metro ile birlikte rakam 32 olacak. Denizli, Malatya ve İzmir sırada bekliyor.

kubilay ozerkanGeçen hafta ise kuşadası’nda yeni bir mağaza açıldı. Ancak bu mağaza bildiğimiz büyük mağazacılık konseptinden farklı. Bin 500 metrekare büyüklüğünde. Metro bu mağaza ile turistik bölgelerdeki otel ve restoranlara hizmet vermeyi amaçlıyor. Bir otelin ya da restoranın ihtiyacı olan her türlü ürün bu mağazalarda bulundurulacak. Yani işletme sahipleri bu konseptteki bir mağazaya girdiğinde A’dan Z’ye her şeyi bulabilecek. Ayrıca müşteri temsilcileri de restoran ve otellerin ayağına giderek pazarlama da yapacak. Bu yeni mağaza tutarsa sahil şeridinde bin 500 metrekarelik yeni konsept mağazalar açılacakmış.

Kuşadası’ndan sonra ilk sırada Marmaris ve Bodrum varmış. Geçen hafta Metro Genel Müdürü kubilay Özerkan ile sohbet etme imkanı bulduk, konu coğrafi işaretlerden açıldı. Metro’nun bu konuya ne kadar önem verdiğinden bahsetti. Verdiği bilgileri duyunca sizlere aktaralım istedik. Metro, Finike portakalından Taşköprü sarımsağına, Giresun fındığından Aydın incirine, Zile pekmezinden Ortaca limonu ve Ege sultani üzümüne kadar Türkiye’nin yerli tohumlarını ve değişik bölgelerinde özgün doğa koşulları ve uzman işgücüyle yetiştirilen coğrafi işaretli ürünleri raflarına taşımış. Özerkan, Metro raflarında, 42 adet coğrafi işaret tesciline sahip ürünün yer aldığını söylüyor. Özerkan, bu sayının artması için çalıştıklarını ve üreticiyi hem eğitim hem de tarımsal bilgi hizmetleriyle desteklediklerini söylüyor.Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu