Şirket Haberleri

McDonald’s, Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

McDonald’sRapor ile ilgili olarak Genel Müdür Dilek Dölek Başarır, ‘McDonald’s olarak kurulduğumuz gün-den bu yana işimizin sürdürülebilirliği için hem sosyal, hem de çevrese! içerikli pek çok yatırım yapmaya devam ediyoruz, Önümüzdeki dönemlerde de sürdürülebilir iş modelimizle değer yaratacağız’ dedi.

YYıllardır dünyanın en değerli ilk 10 markası arasında yer alan McDonald’s,Türkiye’deki 28. yılında da hızlı servis restoranları sektörüne katkıda bulunmaya devam ediyor. McDonald’s, Türkiye’de hızlı servis restoranları sektöründe bir başka konuda daha öncülük yaparak 2011-2012 yıllarına ait Sürdürülebilirlik Raporu’nu, küresel düzeyde kabul görmüş GRİ Küresel Raporlama Girişimi (Global Reporting Initiative) standardına uygun olarak yayınladı.


McDonald’s raporunda sürdürülebilir bir iş modeli yaratarak bunu uygulamak üzere her alanda yaptığı çalışmaları aktardı. Sürdürülebilirlik Raporu ile McDonald’s; tüm dünyadaki faaliyetlerinde temel aldığı McDonald’s Standartları ve Türkiye’de rehber aldığı Anadolu Grubu’nun çalışma ilkeleri ışığında, ağırlıklı olarak2011-2012 faaliyet dönemlerinde olmak üzere, bugüne dek paydaşlarına fayda sağlamak üzere yaptığı çalışmaların özetini sunuyor.

‘Sürdürülebilirlikte de sektöre öncülük ediyoruz’

McDonald’s’ın, her zaman sektörün vizyonunu genişleten ve standartlarını yükselten itici bir güç rolünde olduğunu belirten Dilek Dölek Başarır; “Bu yıl ilkini yayımlamakta olduğumuz Sürdürülebilirlik Raporu ile 2011-2012 yıllarına ait sürdürülebilirlik performansımızı paylaşıyoruz. 1986 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren McDonald’s, ülkemizi hızlı servis sektöründeki dünya standartları ve know-how ile tanıştırdı.Şimdi de sürdürülebilirlik stratejimizi, taahhütlerimizi, uygulamalarımızı ve performansımızı paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu rapor; kalitemize, ürünlerimize, sistem ve uygulamalarımıza ne kadar güvendiğimizin bir göstergesidir” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu