Şirket Haberleri

Macro Ayakkabı, turizm sektörüne girdi

1993 yılından beri ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren ve ‘Scooter’ markasıyla tanınan Macro Ayakkabı, turizm sektörüne girdi. Şirket, Basın Ekspres Yolu’ndaki lüks segmente hitap eden şehir otelini mart ayında açmayı planlıyor. Otelin işletmesi için ABD’li otel zinciri Clarion ile anlaşma yapıldı. Macro, önümüzdeki dönemde İstanbul’da iki otel yatırımı daha yapmayı planlıyor.


19901ı yıllardan sonra medya kuruluşlarının ağırlıklı olarak yer aldığı Basın Ekspres Yolu, şimdilerde otel yolu olmaya başladı. Atatürk Havalimanı ve fuar alanlarına yakınlığı nedeniyle son dönemde birçok otel zinciri bölgede yatırım yapmaya başladı. Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren ve Scooter markasıyla tanınan Macro Ayakkabı da bölgeye otel yatırımı yapan şirketlerden biri. Basın Ekspres Yolu üzerindeki 5 yıldızlı otelin inşaatı bitme aşamasına geldi. Macro Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Şerafettinoğlu, oteli Mart 20l6’da hizmete açmayı planladıklarını söylüyor.

Scooter

CLARION İŞLETECEK

Fikret Şerafettinoğlu, dünya genelinde birçok markayı ve 5 bin 400 oteli bünyesinde bulunduran uluslararası ABD’li otel zinciri Choice Ho-tels’in lüks markası Clarion Hotel ile yola çıktıklarını dile getiriyor. Şerafettinoğlu, şunları söylüyor: “Otel 30 milyon dolarlık bir yatırım. Otelcilik anlamında yeni hedeflerimiz de mevcut. İstanbul’ un yeni cazibe merkezi olması, Üçüncü Köprü’ye olan yakınlığı ve yapılacak olan yeni havalimanı nedeniyle, bir sonraki projemiz Esenyurt’ta gerçekleşecek. Birçok firmanın genel müdürlüklerini Anadolu Yakası’na taşıması ve bu bölgenin son yıllarda artan talebi sebebiyle üçüncü projemiz ise Anadolu Yakası’nda olacak.” Beş yıl öncesine kadar birkaç otelin bulunduğu Basın Ekspres Yolu’nda bugün 10 adet otel var. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ise bu sayının 30’a çıkması bekleniyor.

KONSEPT FARKI

Fikret Şerafettinoğlu, bunlar arasında hizmet kalitesi ve standartları açısından lüks segmente hitap edecek olanların sayısının beşi geçmeyeceğini belirtiyor. Şerafettinoğlu, bu konuda şöyle konuşuyor: “Altyapımızı turistten çok iş gezileri ve toplantılar için hazırladık. Hedef kitlemiz iş adamları. İnşaatı 2011 yılında başlayan otelimiz 250 odalı olacak ve içinde 11 tane toplantı salonu yer alacak.”Fikret Şerafettinoğlu, Istanbulda otelcilikte büyük açık olduğunu görerek sektöre yatırım yapmaya karar verdiklerini söyleyen Şerafettinoğlu, “Türkiyede 300 bayimiz mevcut. Yılda üç bayi toplantısı gerçekleştiriyoruz. Toplantılar için konaklama ve toplantı salonu bulma konusunda sıkıntılar yaşanmaktayız. İstanbul’un her geçen gün artan talebi nedeniyle bu sektöre yöneldik. Kurduğumuz akademi ile personelimize eğitim de veriyoruz”diyor.

CİRO HEDEFİ 36 MİLYON TL

18 yaşında Gaziantep’ten İstanbul’a gelen ve Ziylan Grubu’nun başkanı olan dayısı Ahmet Ziylan’ın yanında işe başlayan Fikret Şerafettinoğlu, 1993’te yeni bir firma kurmaya karar verdi. İstanbul İkitelli’de Macro Ayakkabıcılık’ı kuran Şerafettinoğlu, 2010’dan beri Esenyurt’ta 6 bin m2 kapalı alanda yılda 600 bin çift ayakkabı üretiyor. Ürettiği ayakkabıları 300’ü aşan bayi aracılığıyla Türkiye’ye pazarlarken, İtalya başka olmak üzere Norveç, Türki Cumhuriyetler, Hollanda, Malta, Kanada gibi pek çok ülkeye de ihraç ediyor. Geçen yıl 27 milyon TL ciroya ulaşan şirketin bu yılki ciro hedefi ise 36 milyon TL’yi buluyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu