Şirket Haberleri

LC Waikiki Kurum Bünyesinde Geleceğin Liderlerini Yetiştiriyor

2023’E KADAR AVRUPA’NIN EN BAŞARILI 3 HAZIR GİYİM PERAKENDECİSİNDEN BİRİ OLMAYI HEDEFLEYEN LC WAIKIKI‘NİN İK KOORDİNATÖRÜ EDWARD DAVID SOUTHALL, KURUM BÜNYESİNDE GELECEĞİN LİDERLERİNİ GELİŞTİREREK BU VİZYONA KATKIDA BULUNACAKLARININ ALTINI ÇİZİYOR.

lc waikiki ik

İş hayatında 40 yılı geride bırakan Edward David Southall, 1998’den bu yana LC Waikiki IK Koordinatörü olarak görev yapıyor. 16 farklı ülkede, 61 mağazayla hizmet veren marka, 20 bini aşkın kişiyi istihdam ediyor. LC Waikiki’nin IK politikasına değişik bir bakış açısı kazandıran Southall, farklı eğitim programlarına yatırım yaparak ilerlediklerini belirtiyor. 2012’de iç ve dış müşterilerin memnuniyetini artırmak adına kapsamlı projelere imza attıklarını dile getiren Southall, sözlerine şöyle devam ediyor: “Dış müşterilerimiz için mağaza çalışanlarımız ile birlikte “Her şey bir Tebessümle Başlar’ projesini başlattık. İşbaşı eğitim programları, video ve sosyal medya uygulamaları sayesinde bu proje ile ilgili farkmdalık oluşmasını sağladık. İç müşterilerimizin (örneğin kendi çalışanlarımız), ihtiyaçlarını, beğenilerini ve isteklerini, kariyer beklentilerini birebir kendilerine sorarak öğrenebilmek için büyük çaba harcadık. ’Bir Fikrim Var’ isimli projemizi yürürlüğe koyduk. ‘Çalışan Deneyimi Araştırması’ ise çalışanlarımıza bir çağrı merkezi tarafından yapılan bir görüşme aracılığıyla LC Waikiki’deki deneyimlerini ve iyileştirme önerilerini anlatabilme imkanı sağladı.”

YENİ GELİŞİM ALANLARINA YATIRIM YAPILIYOR

LC Waikiki’nin en önemli yatırımlarından biri de LC Waikiki Kurumsal Akademisi. Southall, “Bu akademiyi, herhangi bir eğitim departmanından ayıran en önemli özellik; şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda hareket ederek, bu hedefleri gerçekleştirecek kişilerin gelişim ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunulması. LC Waikiki Kurumsal Akademi önümüzdeki 10 yıl içerisinde hazır giyim-perakende sektörüne hizmet veren bir ‘mükemmellik eğitim merkezi’ haline gelmeyi hedefliyor” diyor. 2013’te çalışanların gelişimine yön vermek amacıyla iş hukuku uygulamaları ve çalışan haklan, profesyonel ilişki yönetimi, yöneticiler içinGELECEĞİN LİDERLERİ YETİŞTİRİLİYOR

Southall, LC VValklki’nin 2023 vizyonunu ise şöyle özetliyor: “2023’e kadar Avrupa’nın en başarılı 3 hazır giyim perakendecisinden biri olmayı hedefliyoruz. Bu vizyona ulaşabilmek için geleceğin liderlerini yetiştirmemiz gerektiğinin farkındayız. ‘2023 Liderleri Gelişim Programı’, mağazalarımız için başlattığımız ve 2 yıldır devam eden bir proje. Program, LC Waikiki’nin en büyük mağazalarındaki yöneticilerimizin yetkinliklerini artırmayı amaçlıyor. Programımız 201 l’de başladı. 0 tarihten bu yana 100 mağaza müdürümüz, 2023 Lideri olmak üzere programımızdan mezun oldu. LC Waikiki’nin Üstatları projesinde ise deneyimli mağaza yöneticileri gönüllü olarak mentörlük yapmaya davet ediliyor.”

mülakat teknikleri, işe alımcıları için değerlendirici becerileri, mobbingkişilik saldırılarının önlenmesi, yöneticiler için koçluk programları ve durumsal liderlik gibi konulara yöneldiklerini vurgulayan Southall, “Çalışanlarımızın teknik yetkinliklerini geliştirebilmek için de çocuk sağlığı ve güvenliği, konfeksiyon dikim teknikleri, örme açık maliyet, örme kumaş, yıkama teknikleri, laboratuar kalite yönetimi, micro pastal ve verimlilik gibi alanlara yönelik eğitimlere hız vereceğiz. Teknoloji kullanımı konusunda da bordro ve ücret yönetiminde SAP programına geçiş sağlayacağız. LC Waikiki çalışanlarının yüzde 90’ını Y jenerasyonu oluşturuyor. Bu nedenle sosyal medya uygulamalarına odaklandık. ‘Kendine Yakışan Kariyer’ kampanyasını Facebook üzerinden yürüttük. İşe alım süreçlerimizde sosyal medya kullanımını öne çıkardık” yorumunda bulunuyor. Dragon Bot Festivali, kurumsal oyunlar ve tiyatro kulübü aktivitelerine de büyük önem veriliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu