Şirket Haberleri

Lastik Pabuç’un ilk mağazası açılıyor

lastik pabucSadece iki şubesi olmasına karşın gençler arasında oldukça popüler bir ayakkabı mağazası olan Lastik Pabuç, geçtiğimiz mayıs ayında faaliyetlerine son vermişti. Üç aydır kapalı duran sonunda yeni bir sahip buldu. Basketbol milli takımının kaptanı Sinan Güler’in de ortakları arasında yer aldığı şirketin yeni sahibi Nizam Hışım oldu. Hışım, 1 Ekim’de Taksim Tünel’de Lastik Pabuç’un ilk mağazasını açacak.

Aynı zamanda. Beyoğlu Güzelleştirme Derneği’nin başkanı olan Hışım, Beyoğlu’nun emlak imparatoru olarak da tanınıyor. Hışım’m Beyoğlu’nun girişinde yer alan Avrupa’nın ikinci büyük Nike mağazası dahil olmak üzere birçok yatırımı bulunuyor.


Nizam Hışım, 1984’te İstiklal Caddesi Meşelik Sokak’ta 1 metrekarelik büfe satın alarak bölgeye yatırım yapmaya başladı. Şu an İstiklal Caddesi’ndeki Nike, Swatch, Lacoste mağazalarının hem mülk sahibi hem de bayisi. Kimsenin yatırım yapmadığı dönemde İstiklal Caddesi’nin geleceğine güvenip yatırım yapan Hışım, Beyoğlu’ndaki Triada Ho-tel’in de sahibi. Hışım’m bu bölgedeki yatırımlarının son halkası Lastik Pabuç oldu.

SNEAKER BUTİĞİ

Lastik Pabuç, Can Soylu tarafından 2009’da İstanbul Galata’da bir Sneaker butiği o\ara\i kurulmuştu. Sneaker ayakkabıların gençler tarafından sevilmesinde önemli rol oynayan marka, 2011’de internet sitesini kurarak online tarafa geçiş yaptı. İç pazardan ürün alan ve popüler ayakkabı markalarının özel seri modellerini Türkiye’ye getiren şirket,, ayakkabının yanında aksesuar ve: kendi markasına ait tişört de satıyordu. 201Vde Erenköy’de ikinci mağazasını açarak büyüme yolunda bir adım atan şirkete, 2012’de basketbol milli takımı kaptanı Sinan Güler ve Dükkan Creative’in kurucu ortakları Aslı ve Damla Kürklü de ortak olmuştu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu