Şirket Haberleri

Kibar, bölgesel güç için düğmeye bastı

haluk kayabasiIş dünyasında ‘dikey’ büyümeyi tercih edip, demir çeliğin her alanında, otomotivde ve gıdada önemli bir üretim gücüne sahip olan Kibar Holding tepe yönetiminde bu yılın başından itibaren esen değişim rüzgarının farkında mısınız? Bugüne kadar hep yatırımcı yönü ile ön planda olan Kibar Holding’te profesyonelleşme adına çok önemli adımlar atılıyor. Grupta bu yılın başında ilk kez bir profesyonel yönetici CEO koltuğuna oturdu. Holdingin çeşitli kademelerinde görev yapan Tamer Saka, Kibar’ın ilk profesyonel CEO’su oldu. Ali Kibar’m uzun yıllar yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevine ek olarak yürüttüğü CEO’luk sorumluluğunu alan Saka,-üç yıl önce bünyeye dahildi ve henüz 41 yaşında.

Ali Kibar ise kurucu babası Asım Kibar’dan boşalan başkanlık makamına geçti. Asım Kibar’m aktif iş yaşamım onursal başkan olarak sürdüreceği holdingte Ali Kibarın diğer iki kardeşi Ahmet Kibar ve Aysun Kibar yönetim kurulu üyesi olarak görev alıyor.


Holding üst yönetim yapılanmasına dair bir önemli atama daha geçen hafta gerçekleştirildi. Kibar’ın Chief Operations Officer (COO) pozisyonuna Haluk Kayabaşı getirildi. Gnıpta bu alan ilk kez oluşturuluyor. Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyeliği’ne devam edecek olan Kayabaşı, CEO Tamer Saka’ya bağlı gaip şirketlerinin ve holding kurumsal fonksiyonlarının yönetiminde görev alacak.

Lisans öğrenimini 1980 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Kayabaşı, Kibar’m deneyimli isimlerinden biri. Holdinge Ali Kibar’dan bir yıl önce 1981 yılında, Assan Demir ve Sac Sanayi ithalat bölümünde ithalat uzman yardımcısı olarak adım attı.

Kibar’m Türkiye’deki yatırımcı yönü kamuoyu tarafından çok iyi bilinir. Ali Kibar’m “Bisiklet tekeri gibi, bizim de tekerimizin hep dönmesi gerekir” sözleri ile açıkladığı grubun yatırıma dönük ilgisi, yakın zamanda iç pazarın yanı sıra özellikle Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri’nde devam edecek. Ürdün ve Kazakistan bu yatırımlarda adları öne çıkan iki kilit ülke. Holding, pazara yakın dinamik fabrikalar kurmayı istiyor. Anlaşılan o ki, bölgesel bir sanayi gücü yaratma hamlesi kurgulayan Kibar Ailesi, bu hedefe varmada destek alacakları bir üst yönetim örgüsünü realize ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu