Şirket Haberleri

Keymen ilaç’tan 40 yıllık başarı öyküsü

Sağlık sektöründe yeniliklerin öncüsü; Keymen ilaç’tan 40 yıllık başarı öyküsü…


Sürekli yükselen bir başarı ivmesi ile bugün ülkemizin en önemli ilaç firmaları arasında yerini alan Keymen İlaç, kuruluşundan bu yana adım adım büyüme öyküsü ile de dikkat çekiyor.

mustafa ve perihan topalTürkiye’de 1973 yılından beri faaliyetlerini sürdüren; aşılar, serumlar, ilaçlar, ilaç ham maddeleri ile tıbbi cihazların ithalatı, yurt içi satışı ve dağıtımı gibi alanlarda çalışmalarına devam eden Keymen İlaç 40. yılım kutluyor. Sürekli yükselen bir başarı ivmesi ile bugün ülkemizin en önemli ilaç firmaları arasında yerini alan Keymen İlaç, kuruluşundan bu yana adım adım büyüme öyküsü ile de dikkat çekiyor.

En uzun yolculuklar küçük bir adımla başlar denir ya, Dr. Mustafa Topal ve eşi Eczacı Perihan Topal da 1973 yılında Ankara’da ilaç ham maddeleri ithalatı yapmak amacıyla kurdukları Keymen Ecza Depoculuk ve Limited Şirketi ile bugünkü Keymen İlaç’ın temellerim atıyor. Koruyucu sağlık hizmetlerine büyük önem veren Dr. Mustafa Topal, aynı zamanda uygun fiyata kaliteli aşı sağlayabilmek ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla, 1965 yılından itibaren çeşitli aşı firmalarının Türkiye temsilciliklerini alıyor. Yurt dışından tetanoz aşısı, difteri-tetanoz aşısı, difteri-tetanoz-boğmaca karma aşısı, BCG aşısı, kızamık aşısı, kızamıkçık aşısı ile kızamık-kızamıkçık-kabakulak karma aşısı, hepatit B aşısı ve oral çocuk felci aşısı gibi aşılar ile yılan serumu ve kuduz serumu ithalatını gerçekleştirmeye başlayan Keymen İlaç, 2006 yılına gelindiğinde dünya çapında lisansörlerle ticari ilişkilerini güçlendirmeye başlıyor. Hemen ertesi yıl jenerik ilaçlarda hızlı bir ivme yakalamak için 9 ilacın ruhsatı devralınırken bu ürünlerin katılışı ile ilk satış ekibi de oluşturuluyor. Ürünlerin yurt içi satış ve pazarlaması için firmanın halen İstanbul’da faaliyet gösteren birimi kuruluyor.İnsan sağlığına büyük değer veren Keymen İlaç; reçetesiz ilaçlar, gıda takviyeleri ve tıbbi cihazlar ile ürün portföyünü geliştirirken Dr. Mustafa Topal ve eşi Eczacı Perihan Topal’ın hayalini kurduğu şirket olma yolunda önemli bir adım daha atmış oluyor. 2008-2010 döneminde gerçekleştirdiği %98’lik yıllık satış gelir artış hızıyla Türkiye’nin en hızlı büyüyen firmaları arasında yer almayı başaran Keymen İlaç, 2011 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ülkemizin en hızlı büyüyen şirketlerine verilen ödüle layık görülüyor. Keymen İlaç, 2012 yılında ihracat çalışmalarındaki başarısını ülke sınırları dışına taşırken bir yandan da Dentoral Medifarma İlaç firmasını satın alarak ülkemizin sayılı üretici ilaç firmaları arasına adını yazdırıyor ve böylece sektördeki konumunu da güçlendiriyor.

Dr. Mustafa Topal ve eşi Eczacı Perihan Topal’ın temellerini attıkları ve adeta bir başarı öyküsüne dönüşen Keymen İlaç, bugün oğulları Dr. O. Mutlu Topal’ın yönetiminde sektörün zirvesinde yerini alma hedefine durmaksızın ilerliyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu