Şirket Haberleri

Katalonya’nın tur rehberi oldu

sea mileIspanya’nın çeşitli destinasyonlarında Türkiye’den gelen kurumlara tur hizmeti veren Seamile Travel, 2012’de faaliyete geçti. Kurumsal seyahat organizasyonlarından bayi toplantılarına, temalı organizasyonlara kadar çokgeniş birskalada hizmet veren şirket, turlarının içeriğini tamamen misafirlerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde, özel hizmet olarak düzenliyor.

Seamile Travel, Ispanya’da faaliyet gösteren, Türk girişimcisinin kurduğu bir şirket. Kurucu Deniz Özcan, rehber bir aileden geliyor. Şirket ispanya ve Latin kökenli ülkelere rehberlik yapan Jülide Özcan’ın oğlu tarafından iki yıl önce kuruldu. Barselona’da turizm eğitimi alan Deniz Özcan, uzun zamandır misafirlerine vermiş olduğu hizmetleri kurumsal bir çatı altında toplamayı hedeflemesinin ardından 2012 Mayıs’ında Seamile Travel’i hayata geçirdi. Barselona’nın merkez üssü olduğu Katalonya bölgesine kültürel, sportif, fuar amaçlı geziler dûzeyen şirket, ispanya pazarındaki yerini sağlamlaştırıp, daha fazla müşteri odaklı hareket edeceği bir yıla hazırlanıyor.


Özel hizmetler sunuyor

Uzun yıllardır özellikle Barselona şehri başta olmak olarak ispanya’nın çeşitli destinasyonlarında Türkiye’den incentive (kongre) amaçlı gelen kurumlara hizmet verdiklerini dile getiren Seamile Travel Kurucusu Deniz Özcan, Seamile olarak bu destinasyonları iş ortaklarıyla birlikte tüm ispanya geneline yaymayı başardıklarını anlatıyor. Şirket ayrıca iber yarımadasının diğer ülkesi Portekiz’de de misafirlerinden gelen taleplere göre turlar ve kurumlara özel çözüm ve hizmetler verebiliyor.

2013 yılı Seamile Travel adına aslında bir geçiş ve pazarda kendi yerini bulma yılı olarak geçti. “Bu duruma ve 2012 yılının sadece ikinci altı ayında hizmet vermemize rağmen 2013 oldukça verimliydi. Büyüme oranımız ve yapmış olduğumuz cirolardan çok pazarda söz sahibi olmak bizler için önemliydi geride bıraktığımız yıl” diyen Özcan, bu yılın ise artık ispanya pazarındaki yerlerini sağlamlaştırıp, büyüme hedefli olmaktan çok, daha fazla müşteri odaklı hareket edecekleri bir yıl olacağını tahmin ediyor.CEO’lara özel turlar

Kendilerine gelen başvuruların tamamına yakınının kurumsal ağırlıklı olduğunu belirten Özcan, ayrıca Türkiye’de bulunan ve yurtdışına özel gezi ve turlar düzenleyen MICE acentelerine de hizmet verdiklerine dikkat çekiyor. Klasik verilen lojistik tur hizmetlerinin yanı sıra misafirlerine yeni deneyimler kazandırmayı, Ispanya’da geçirdikleri zaman süresince iş stresinden uzaklaşmalarını sağlamayı ilk hedefleri olarak belirleyen şirket, ayrıca portföyüne eklediği yeni hizmetlerle de dinamik bir seyahat şirketi olma çabasında.

“isim vermeyelim ama telekomünikasyondan inşaat sektörüne kadar birçok şirkete ve bu şirketlerin üst düzey yönetici ve CEO’larına ispanya gezilerinde yardımcı olduk. Özellikle her yıl şubat ayında Barselona’da düzenlenen dünyanın en önemli GSM fuarında ülkemizin önemli CEO’larına eşlik ediyoruz” diyen Özcan, toplamda 2 bin 500 kişiyi ispanya’ya turla getirdiklerini kaydediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu