Şirket Haberleri

Kalenobel, bir satın alma daha yapabilir

olcay hephizEsnek ambalaj sektörünün önemli oyuncularından Kalenobel, Ispanyol dondurma ambalaj firması Big Drum’ın ambalaj üretim varlıklarını satın aldı. Yarım yüzyıldır içinde bulunduğu sektörde 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Kalenobel, bu satın alma sonrası Big Drum’ın varlıklarını Lüleburgaz’daki fabrikasına getirerek üretime burada devam edecek.

Kalenobel Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Olcay Hephız, aynca, 2014 yılında 36 milyon Euro’luk ihracat yapacaklarını belirtiyor. “Bu satın almayla Türkiye’deki 500 milyon adetlik tüketim kapasitesinin sekiz katma, yani 4 milyar adetlik kornet ambalajı kapasitesine sahip olmuş olacağız. Böylelikle alanımızda yalnızca Türkiye’nin değil Avrupa’nın da lideri konuma geleceğiz” diyen Hephız, yeni yatırımları ile birlikte, önümüzdeki yıl 100 milyon dolarlık bir ciroya sahip olacaklarını da belirtiyor.


İspanyol rakibini alarak Avrupa’nın da en önemli oyuncularından biri durumuna geldiklerini belirten Hephız, Türkiye’de de belli firmalarla görüşmede olduklarını belirtirken, bir yıl içinde yeni bir birleşmenin gerçekleşebileceğinin de sinyallerini veriyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu