Anasayfa / Haberler / Kafkasya ve Avrupa’da barış tohumları ekti

Kafkasya ve Avrupa’da barış tohumları ektiTOGTürkiye’nin en yaygın gençlik sivil toplum kuruluşu olan TOG, barış eğitimini ve kültürünü hem Avrupa hem de Kafkasya bölgesinde yaygınlaştırmak için “Peace in Practice” adında yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Proje, gençlere barış konusunda istediklerini söyleyebilme imkanı sunan bir platform olma özelliği taşıyor. Barış eğitimini destekleyerek sürdürülebilir bir barış kültürü yaygınlaştırmayı hedefleyen ‘Peace in Practice’ Türkiye ve dünyadan 35 gencin katılımı ile Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından gerçekleştirildi.
Elite World İstanbul Otel’in ev sahipliği yaptığı proje, İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi ve Avrupa Konseyi Gençlik Departmanımdan eğitim danışmanları Youth Peace Ambassadors ve Youth For Understanding and Exchange ağlarının genç liderleri ve gençlik çalışanları ile birlikte yürütülüyor. Avrupa Konseyi’ne üye olan ülkelerden seçilen Türkiye’den de beş gencin dahil olduğu 35 genç barış elçisi, iki yıl boyunca çatışma yönetimi, kültürler arası diyalog, insan haklan ve barış inşası gibi konularda çeşitli eğitimler aldı. Projeden sonra katılımcılar yabancı dillerini kullanmadaki becerilerini geliştirip günlük ve iş hayatlarında yapıcı bir şekilde yararlanabilecekleri sosyalleşme yeteneklerini geliştirme imkanı buldular.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ilişkiler

Türkiye ile Rusya arasındaki ticari ilişkiler Proestate Uluslararası Gayrimenkul Yatırımı Forumu’nda atılan adımlarla daha da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir