Salı , Ocak 16 2018
Anasayfa / Haberler / Kafkasya ve Avrupa’da barış tohumları ekti

Kafkasya ve Avrupa’da barış tohumları ektiTOGTürkiye’nin en yaygın gençlik sivil toplum kuruluşu olan TOG, barış eğitimini ve kültürünü hem Avrupa hem de Kafkasya bölgesinde yaygınlaştırmak için “Peace in Practice” adında yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Proje, gençlere barış konusunda istediklerini söyleyebilme imkanı sunan bir platform olma özelliği taşıyor. Barış eğitimini destekleyerek sürdürülebilir bir barış kültürü yaygınlaştırmayı hedefleyen ‘Peace in Practice’ Türkiye ve dünyadan 35 gencin katılımı ile Toplum Gönüllüleri Vakfı tarafından gerçekleştirildi.
Elite World İstanbul Otel’in ev sahipliği yaptığı proje, İstanbul Bilgi Üniversitesi Gençlik Çalışmaları Birimi ve Avrupa Konseyi Gençlik Departmanımdan eğitim danışmanları Youth Peace Ambassadors ve Youth For Understanding and Exchange ağlarının genç liderleri ve gençlik çalışanları ile birlikte yürütülüyor. Avrupa Konseyi’ne üye olan ülkelerden seçilen Türkiye’den de beş gencin dahil olduğu 35 genç barış elçisi, iki yıl boyunca çatışma yönetimi, kültürler arası diyalog, insan haklan ve barış inşası gibi konularda çeşitli eğitimler aldı. Projeden sonra katılımcılar yabancı dillerini kullanmadaki becerilerini geliştirip günlük ve iş hayatlarında yapıcı bir şekilde yararlanabilecekleri sosyalleşme yeteneklerini geliştirme imkanı buldular.

Mutlaka Okuyun:  İnşaat, son yılların gözde yatırım alanlarından biri
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

BES şirketinle iletişimde ol, haklarını koru

Otomatik Katılım’ın işleyişinde aktif katılım şart. İş değişikliğinde sistemde kalmak için bireysel başvuru yapılmalı. Devlet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir