Şirket Haberleri

Kadın girişimciler destekleniyor

Sezgin Group60 yılı aşkın süredir mücevherat ve aksesuar sektöründe faaliyet gösteren Sezgin Group, kendi işini kurma hedefinde olan girişimcilere sunduğu fırsatlarla bir yandan büyümeye devam ediyor. Şirket, 2015 yılında hız kesmeden yeni mağazalar açmayı hedefliyor.

“Türkiye takı sektörünün öncü markalarından Sezgin Group, So CHIC ve Fix Silver markalarıyla verdiği franchise’lar ile kendi işini kurma niyetinde olan pek çok kişiye kazançlı bir fırsat sunuyor. Şirket, kadın girişimcileri destekliyor. Sezgin Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sezgin “Sektörümüz kadınların ilgi duyduğu bir alan. Markalarımızla ilgili yatınm yapmak isteyen kadın girişimciler, girişimcilik özellikleri haricinde ürüne olan ilgilerinin de yüksek olması ile başarı kat sayılarını artırıyorlar” diyor.

Faaliyet alanınızdan bahseder misiniz?

Aksesuarda modaya yön veren marka-konseptlerimizle, kadın ve erkek takı, saat, güneş gözlükleri, parfüm gibi geniş bir ürün yelpazemiz var. Türkiye ve dünyada 100’e yakın perakende noktalan ile So CHIC ve Fix Silver konsept marka zincirlerimizle hizmet veriyoruz.

Girişimcilik eko-sistemi içinde kadın girişimcilerin yeri konusunda nasıl bir yorum yaparsınız?Eğitimli ve modern kadın modern dünyada kendi ekonomik gücüne sahip olarak çok önemli kademelerde kendini gösteriyor. Erkeklere göre daha detaycı ve özenli yaklaşımları ile özellikle bazı alanlarda erkeklere göre çok daha başarılı oldukları gerçeğini kimse inkar edemez. Nitekim moda ve takı da tartışmasız kadınlar için ilgilerinin yüksek olduğu bir alan. Dolayısı ile markalanmızla ilgili yatırım yapmak isteyen kadın girişimciler, girişimcilik özellikleri haricinde ürüne olan ilgilerinin de yüksek olması ile başarı kat sayılarını artırıyorlar.

2015 hedefleriniz nelerdir?

2015, yatıranlara fazlası ile devam edeceğimiz ve yeni mağazalar ile toplam mağaza metrekarelerini artıracağımız yıl olacak. Türkiye’nin her noktasında bölgeye uygun markalanmızla yer almak hedefimiz. Bu doğrultuda yüzde 15’lik bir satış alanı büyümesi, ciroda da dolar bazında yüzde 30’luk bir büyümeyi planlıyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu