Şirket Haberleri

İstek üzerine Turkish mönü

Merkezi İtalya Napoli’de bulunan Mediterrenean Shipping Company (MSC), dünyanın ikinci en büyük yük taşıma firması. Bünyesinde 450 adet yük gemisi bulunuyor. MSC yönetimi 2003 yılından sonra yolcu taşıma kruvaziyer işine de girdi. Bu alanda hızlı bir ilerleme kaydederek bünyesindeki 12 kruvaziyer gemisiyle Avrupa’da ikincilik koltuğuna oturdu.

Mediterrenean Shipping CompanyMSC yönetimi, 2005 yılında Arkas Holdingle birlikte MSC Cruises Türkiye’yi kurdu. O yıldan beri de Türkiye’den gezginleri alıp dünya denizlerinde dolaştırıyor. Geçen hafta şirket bünyesindeki Avrupa’nın en büyük kruvaziyer gemisi MSC Preziosa’nın İstanbul’a ilk defa uğramasının şerefine gemide basına bir tanıtım turu düzenlendi. Gemiyi gezerken yemek mönülerinde Adana kebap ve Türk kahvesi bulunduğunu görünce şaşırdık. Önce bunun Türk gazetecilere jest amaçlı yazıldığını sandık. Merakımızı yenmek için konuyla ilgili olarak MSC Cruises Türkiye Genel Müdürü Necla Tuncel’e sorduk.

Tuncel, Arkas Holding yöneticileriyle birlikte MSC yönetimine bazı şeyleri kabul ettirmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti. Tuncel, önce Türk kahvesinin mönüye konulmasını sağlamış. Daha sonra Türk müşterilerin talebi üzerine sabah kahvaltısına “Türk kahvaltısı” adıyla içinde peynir, zeytin, domates ve salatalık bulunan tabak eklenmiş; en son olarak da Adana kebabına sıra gelmiş. Tuncel şimdi bu mönünün tüm müşterilere sunulduğunu belirterek, “Gemideki eğlencelerde de Türk kültürünü hissettirmek istiyoruz. Bu yüzden gemi içindeki eğlencelere dansöz ekliyoruz. Türk dansözler sadece eğlendirmekle yetinmeyecek, dileyen misafirlere ücretsiz kurs da verecek” diyor.Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu