Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / IC Holding beş yılda 8 kat büyüdü

IC Holding beş yılda 8 kat büyüdüİnşaat, turizm, sanayi, enerji, elektrik dağıtım ve üretim, havalimanı ve deniz limanı yatırım ve işletmeciliği gibi pek çok alanda 50 şirket ve 2 bin çalışanla faaliyetlerini yürüten IC Holding, inşasını üstlendiği Üçüncü Köprü projesine odaklanmış durumda. Geçen beş yıllık süreçte sekiz kat büyüyerek dikkatleri çeken ve 5,6 milyar TL ciroya ulaşan IC Holding, bu yıl da ciddi bir sıçramayla 8 milyarTL ciro hedefliyor.

IC Holding
Grubun yatırım planları hakkında bilgi veren IC Holding CEO’su Semih Ergür, “inşaat grubumuzun İtalyan ortağımız Astaldi ile birlikte üstlenmiş olduğu Üçüncü Köprü’yü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi için çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Ayrıca Rusya’daki otoyol projelerimizle yurtiçindeki diğer projelerimizin yapımı ise 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da tüm hızıyla devam edecek” diyor.

Grup, inşaat, enerji, havalimanı, turizm sektörlerindeki mevcut iştiraklerine 2014 yılında yaklaşık 2,1 milyar dolar ilave yatırım gerçekleştirdi. Bu yıl ise 1 milyar dolar yatırım yapacak. Semih Ergür, Alman ortakları Fraport ite birlikte işlettikleri Antalya Havalimanı iç ve Dış HatlarTerminalleri ile ilgili olarak terminal ve yolcu güvenliği, yolcu konforu ve memnuniyeti ile enerji verimliliği hususlarında 2015 yılında geliştirme yatırımları planladıklarını kaydediyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

TAV, 3. Havalimanı’na ortak mı oluyor?

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri hiç kuşkusuz İstanbul’da yapımı devam eden üçüncü havalimanı. 22 milyar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir