Şirket Haberleri

Hard Rock Cafe Yeni Yatırımlar İçin Kolları Sıvadı

hard rockGeçen aralık ayında İstanbul Taksim’de açtığı restoranla Türkiye’ye sessiz sedasız giriş yapan Hard Rock Cafe, gördüğü ilgi üzerine, yeni yatırımlar için kolları sıvadı. Hard Rock Cafe’nin CEO’su Hamish Dodds, yem bir restoran ve otel yatırımının yolda olduğunu söylüyor. Yeni restoraıuıı Antalya’da açılması, otel projesinin ise İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Hard Rock Cafe, dünyanın en popüler markalarından biri. 58 ülkede operasyonu var. 142 restoranı ve 19 oteli bulunuyor. 3,5 milyar dolar ciro gerçekleştiren şirket, bu rakamın 900 milyon dolarını restoranlardan, 700 milyon dolarını otellerden sağlıyor. Geri kalan kısım ise kumarhane ve canlı performans merkezleri kaynaklı bulunuyor.


Hard Rock Cafe, önümüzdeki dönemde büyümesini daha çok otel ve kumarhanelerden sağlamayı planlıyor. Restoran tarafında ise ABD pazarı doygunluğa ulaştığı için yeni pazarlara ağırlık verilecek.

İLGİDEN MEMNUN

Aslında Hard Rock Cafe, yaklaşık 15 yıl önce Türkiye pazarına Ankara’da restoran açarak girmiş, fakat birkaç yıl sonra pazardan çıkmıştı.

Ekonomist olarak Hard Rock In-tarnational CEO’su Hamish Dodds ile bir araya geldik. Dodds’a Ankara yatırımını hatırlattığımızda, şu bilgileri verdi: “Evet, uzun yıllar önce bir başka yatırımcıyla Ankara’da bir restoran açmıştık. Ama o zaman ben şirkette olmadığım için niçin pazardan çekildiğimiz konusunda bir fikrim yok açıkçası. Geçmişi konuşmaktansa bugünü konuşmayı tercih edelim. Şimdi Dubai merkezli Londmark ile yepyeni bir sayfa açtık. Taksim’de açtığımız restorandan son derece memnunuz. Bu bizi yeni yatırımlar için de heveslendirdi. Geç girdiğimiz Türkiye’de hızlıca büyümek istiyoruz.”Hamish Dodds’un verdiği bilgiye göre, Hard Rock Cafe’nin Türkiye’de hem bir otel hem de bir restoran yatırımı söz konusu. Türkiye’deki ikinci Hard Rock Cafe Antalya’da açılacak. Antalya’nın potansiyelinin oldukça yüksek olması ve Türkiye’nin en çok turist çeken destinasyonları-nın başında gelmesi şirketi Antalya’ya kanalize etmiş durumda.

İSTANBUL’DA OTEL AÇACAK

Otel projesi ise İstanbul’da gerçekleşecek. Hamish Dodds, otel yatırımı için bazı yatırımcılarla ilk görüşmelere başladıklarını söylerken, görüşmeler sonucunda uygun yatırımcıyı bulmaya çalışacaklarını dile getiriyor. Dodds, otel yatırımının da, Antalya’da açılacak olan ikinci restoranın da sonuçlanmasının biraz zaman alacağını belirtirken, henüz uygun yer bakma aşamasında olduklarını belirtiyor.

Bir Hard Rock Cafe restoranı ortalama 5 milyon dolara açılıyor. Hard Rock otelleri ise üst segmente hitap eden lüks/tasarım oteller olarak konumlandırıldığı için yatırım maliyeti bir hayli yüksek. Otellerde müşterilerin konforu ve eğlencesi için her şey düşünülüyor. Örneğin ‘Sound of Stay’ hizmeti kapsamında otel misafirlerine odalarında gitar eğitimleri bile veriliyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu