Şirket Haberleri

Güzellik ve bakım merkezi T-Shop, sessiz sedasız büyüyor

Caddelerde büyüyor

T-ShopGüzellik ve bakım merkezi T-Shop, sessiz sedasız büyüyor. İlk mağazasını 2001 yılında açan şirket, bugün 20 mağazaya ulaşmış durumda.

Üstelik bu mağazaların tümü kendisine ait. Adapazarı ve Malatya’daki iki mağazanın dışında tüm mağazaları İstanbul’da.


Bunlardan biri de şişli’de daha önce YKM’nin bulunduğu adreste. Kirasının yüksek olması gerekçesiyle YKM’nin 2011 yılında boşalttığı 450 metrekare büyüklüğündeki bu mağazayı T-Shop kiralamış.

Firma, lokasyon konusunda birçok perakendeciden farklı bir uygulama yapıyor.

Alışveriş merkezlerine girmeyen şirketin tüm mağazaları cadde üzerinde. Altı kardeşin ortaklığıyla kurulan bir aile şirketi olan T-Shop’un başında Cengiz Güneş var. Güneş, 2015 sonunda 50 mağazaya ulaşmayı planladıklarını, bunların tümünü yine cadde üzerinde kendilerinin açacağını söylüyor.Firma, bugüne kadar çok sayıda franchising teklifi almış ancak bunların hiçbirine olumlu yaklaşmamış. Artık bu tekliflere daha sıcak bakıyor. Cengiz Güneş, 2014 yılından itibaren franchising vermeye başlayacaklarını söylüyor.

En küçük mağazasında bile 35 bin çeşit ürün bulunan T-Shop’un cirosunun yüzde SO’ini kozmetik ürün satışı oluşturuyor. Bunun yanında iç çamaşırı, bijuteri ve zücaciye ürünleri de satılıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu