Şirket Haberleri

Group Innovation yeni yatırımlar peşinde

aldidoBilişim, telekomünikasyon, otomotiv, sigorta, medikal, yatırım ve uluslararası ticaret danışmanlığı konularında çalışan altı girişimcinin kurduğu Group Innovation, ilk yatırımını Aldido.com ile e-ticarete yaptı. Yatırımlarına devam etmeyi hedefleyen grup, 2015’te iki yeni site daha kurmayı planlıyor.

Türkiye’de iş dünyasında ‘küçük olsun, benim olsun’ anlayışı yeni nesil girişimcilerle birlikte değişmeye başladı. Artık farklı sektörlerden girişimciler güç birliği yaparak önemli yatırımlara imza atıyor. Bunlardan biri de 2013’ün sonunda temelleri atılan Group lnnovation…£rubun temellerini bir teknoloji şirketinde uzun yıllar birlikte çalışan Gökhan Yavaş, Mehmet Karakaş ve Osman Ceneviz attı.


Grubun ilk yatırımı Aldido.com’un CEO’su Gökhan Yavaş, “Bir süredir kafamda bu proje vardı. Ekim ayında çalıştığım şirketten ayrılınca geçmişte birlikte çalıştığım Mehmet Karakaş ve Osman Ceneviz’le bir araya gelerek Group innovation’ın temellerini attık” diyor. Ardından üç arkadaşlarını daha yanlarına alarak projeyi hayata geçirdiklerini belirten Gökhan Yavaş, farklı sektörlerde edindikleri tecrübe ve bilgi gücünü bir grup çatısı altında birleştirerek, yeni yatırım olanakları ve pazarlar yaratma hedefiyle yola çıktıklarını söylüyor.

İlk yatırım Aldido.com oldu

Grubun ilk yatırımı, e-ticaret sitesi Aldido.com oldu. Bebek ürünlerinden elektronik ürünlere kadar 23 kategoride 200 binin üzerinde ürünün bulunduğu sitenin kısa sürede üye sayısı 10 bine ulaşmış durumda. Hedef yıl sonuna kadar bu rakamı 100 binin üzerine çıkarabilmek.

Son derece güçlü rakiplerin olduğu pazarda hizmet kalitesiyle fark yaratmayı hedeflediklerini söyleyen Yavaş, “Türkiye’de 15 binin üzerinde internet sitesi olduğu tahmin ediliyor. Son derece rekabetçi bir pazar. Biz müşteri hizmetleri tarafında koşulsuz iade garantisi veriyoruz. Sitede bir telefon numarası var ve akşam saat 18.00’e kadar hizmet veriyoruz. Ürünle ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri alabiliyorsunuz veya internet sitesine girip ‘beni ara’ dediğinizde 10 dakika içinde geri dönüş yapıyoruz” diye konuşuyor.

KOBİ’lere de yer verecek

Şirketin müşteri hizmetleri, finans ve lojistik tarafını iyileştirmeyi hedefleyen grup, deposunu 5 bin metrekarelik bir alana taşımaya hazırlanıyor. Önümüzdeki ay yeni depoya taşınacaklarını söyleyen Yavaş, “Ürün ve personel sayımız giderek artıyor, iki katlı 5 bin metrekarelik yeni yerimize geçince ürün tedariğinde daha güçlü hale geleceğiz. Ardından bu yıl sonunda 25 kişilik kadromuzu 70 kişiye çıkaracağız” diye konuşuyor.Sitede tüketicinin bildiği ve güvendiği markalar yanında bütçeleri ya da yeterli kadrosu olmadığından pazarlama çalışmalarına yeterince önem verememiş küçük ve orta ölçekli tedarikçilerin ürünlerine de yer verilmesi planlanıyor. Yavaş, yaptığı işe ve ürüne güvenen bu firmalarla çalışarak, onları desteklemeyi amaçladıklarını belirtiyor.

Bünyesinde 10 şirket var

2013’ün ekim ayında kurulan Group Innovation, bilişim, telekomünikasyon, otomotiv, sigorta, medikal, yatırım ve uluslararası ticaret danışmanlığı gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren altı girişimciye ait 10 firmanın bir araya gelmesiyle kuruldu. Farklı sektörlerde edindikleri tecrübe ve bilgi birikiminin gücünü Group Innovation çatısı altında birleştirerek, yeni yatırım olanakları ve pazarlar yaratmayı hedefleyen grubu, Arasta İnternet, Arasta Bilişim, Arwell Telekomünikasyon, Arfelina Sigorta, Auto Club Turkey, Geyo Int. Hong Kong, Karalar Yatırım, Meder Medikal, Neocen Ticaret, Projet Yazılım şirketleri oluşturuyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu