Şirket Haberleri

Gönül Kahvesi, Saray Bosna’da şube açıyor

İzmir menşeli Gönül Kahvesi, Bosna Hersek, Kosova, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Makedonya ve Karadağ olmak üzere yedi ülke için Bosna Hersek menşeli Universal Consulting şirketiyle master franchising sözleşmesi imzaladı. Bu işbirliğinin ilk adımı Saray Bosna’da atılıyor.

gonul kahvesi saray bosna

İlk şube Şubat 2014’te açılacak. Daha sonra Saray Bosna’da iki şube daha açılacak. Gönül Kahvesi’nin Balkanlardaki hedefi üç yılda 30 şubeye ulaşmak. Gönül Kahvesi Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Yardımcı, “Başarımızın temelinde kahveyi çok sevmemiz yatıyor. Yola çıkarken Türk Kahvesini odak noktası yaptık ve butik, samimi, bizden bir konsept yarattık” diyor. Osmanlı kültüründen ilham alınarak tasarlanan menüde melengiç, gönül harmanı, keçiboynuzlu, damla sakızlı gibi özel Türk kahvelerinin dışında espresso çeşitleri de var. Toplamda 25 çeşit kahve seçeneği sunuluyor. Şirketin 2013 beklentisi 60 milyon, 2014 hedefi ise 100 milyon TL.


Franchising sistemiyle büyüyen Gönül Kahvesi’nin kar marjı ortalama yüzde 45 düzeyinde. Aylık şube ciro potansiyeli metrekare ve lokasyona göre 30 ile 150 bin TL arasında değişiyor. Bir Gönül Kahvesi şubesinin yatırım maliyeti ortalama 300 bin TL. Markanın franchise bedeli ise beş yıllık sözleşme imzalandığında 30 bin euro, 15 yıllık sözleşme imzalandığında ise 50 bin euro olarak belirlenmiş.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu