Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Genom Bilişim, Kurumsal Uygulama Yazılımları ve Oracle Teknolojileri

Genom Bilişim, Kurumsal Uygulama Yazılımları ve Oracle TeknolojileriGENOM BİLİŞİM
Özlük hakları ondan soruluyor!

genom bilisim2000 yılında genç mühendis arkadaşlar Emin Agah Hestekin, Oktay Yunus ve Tolga Ferhat Yılmaz tarafından kurulan şirket, Oracle Gold ve ‘specialized partner’ olarak kurumsal uygulama yazılımları ve Oracle teknolojileri konusunda önde gelen firmalardan biri haline geldi. Şirketin geliştirdiği Genom İK adlı program, özlük, bordro, izin gibi temel işlerden çalışanların, performans değerlendirme, kariyer planlama, yetenek yönetimi gibi gelişim ve değerlendirmesine kadar tüm personel işlerini bir bütün olarak izleme imkanı sunuyor.
Genom İK Satış Direktörü Gökhan Dikici’nin verdiği bilgiye göre, firma uzmanlık alanına son dönemde TÜBİTAK destekli olarak Ar-Ge çalışmalarını da ekledi. Firmanın Azerbaycan’da Prosys, İngiltere’de Wisdom firmaları ile iş ortaklığı var. Bugüne kadar Azerbaycan, KKTC ve İngiltere’ye ihracat gerçekleştiren şirket, yeni pazarlar için arayış içinde. Azerbaycan’da iki banka ve bir kamu kuruluşu Genom İK kullanıyor. Dikici, bugüne kadar 500 bin dolar tutarında ihracat yaptıklarını, bu yıl ise 350 bin dolar civarında ihracat hedeflediklerini söylüyor. Önümüzdeki dönemde, İngiltere’de bir ofis açmayı planlıyor.

Gökhan Dikici, insan kaynaklan alanında, performans değerlendirme, yetenek yönetimi, kariyer planlama gibi yazılım konularının ağırlık kazandığına dikkat çekiyor. Dikici’ye göre, sektöre giren yabancı firmalar müşteri taleplerinin hipsini karşılamaktan uzak, konu bazlı ürünler sunuyor. Mevzuatla ilgili kısımlarda hizmet vermek istemedikleri için eksik kalıyorlar. Dikici, bu nedenle önümüzdeki dönemde yabancı şirketlerle birleşmeden çok ortak proje geliştirme çalışmalarına gidilebileceklerini belirtiyor. Firmalar hakkında paylaşımların bulunduğu şirket haberleri kategorimizide inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Asansörde Küresel Türk Markası

ASANSÖRLER için otomatik kat ve kabin üretimi yapan Giresunlu Prolift firması, artan talebi karşılamak adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.