Şirket Haberleri

Eyüp Lojistik’in hedefi, Avrupa liderliği

2001 yılındaki krizde 20 araçlık yatırımım büyüten Eyüp Lojistik, bugün 327 araçlık filoya sahip. Bir anlamda krizden güçlenerek çıkan şirketin hedefi, Avrupa Birliği’nin en iyisi olmak.


1936 yılında bir kamyon ile başlayan yolculuğu 2001 krizinde 20 araçlık yatırımla büyüten ve bugün 327 araçlık filoya taşıyan Eyüp Lojistik’in hedefi, Avrupa’nın en iyi lojistik firması olmak. Dede mesleği olan kamyonculuktan yola çıktıktan sonra, değişimi yöne-tebilme becerisi ile sektörün önemli oyuncularından biri olmayı başardıklarını ifade eden Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, hedeflerinin Avrupa’nın en iyisi olmak olduğunu belirtti. “Eyüp Lojistik krizin fırsata dönüşmüş en somut örneğidir” diyen Bartık, şirketin kuruluş hikayesini şöyle özetliyor:

Eyüp Lojistik

“Abim ile birlikte, Türkiye’nin dış ticaret hacminin arttığı ve Gaziantep’in Türkiye ortalamasından daha hızlı büyüdüğü 90’lı yılların sonunda bölgede yüksek kalitede lojistik hizmetinin eksikliğini fark ederek lojistik sektörüne yatırım kararı aldık. Türkiye’nin 2001 krizini yaşadığı yıl 20 araçlık yatırım yaptık. Aslında dede mesleğimiz krizin küllerinden yeniden doğdu.”

2003 yılında lojistik dışındaki tüm ticari faaliyetleri tasfiye ederek ana iş konusu olarak lojistiği seçtiklerini söyleyen Bartık, “Stratejimizin temelinde işimize olan tutkumuz logomuzda kırmızı, bunu başarmanın yolu olan teknoloji ise gri ile ifade edilmiştir” dedi.

Bartık, “Dünyanın birçok yerinden üst düzeyde servis hizmetimizden kaynaklı talep var. Çünkü firma olarak 10 yü önce Avrupa Birliğine girmiş ve o standartları yakalamıştık. Türkiye geneline baktığımızda ise özellikle taşıma araçlarında dünyadaki filolardan daha genç filo var diyebilirim. Hatta bu anlamda kamyon kapasitesi-tekerlekli taşıma kapasitesi ölçeğinde Türkiye’de ilk beşteyiz” dedi. Eyüp Lojistik’in araç yaşını bir olarak tuttuğunu ve filosunu sürekli güçlendirerek bugün 327 araçlık filoya ulaştıklarını belirten Bartık, “Gaziantep’in gücü bizim gücümüzdür. Gaziantep büyümeye devam ederse Eyüp Lojistik de büyümeye devam eder. Lojistik sektörü ekonominin aynasıdır. Biz Gaziantep’in büyüyeceğini ve Eyüp Lojistik’in de Gaziantep’i dünyaya taşımaya devam edeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

Rakamlarla Eyüp Lojistik

Eyüp Lojistik, Gaziantep ve bölgenin en büyük depolarına sahip. Firma, 50 bin metrekarelik serbest (gümrüksüz), 10 bin metrekarelik gümrüklü A tipi genel antreposu ile depolama, tahmil, tahliye, paletleme, shrinkleme, elleçleme paketleme hizmetleriyle yurtiçi ve dışındaki firmaların çözüm ortağı durumunda.Hem serbest (gümrüksüz) depo, hem de gümrüklü antrepo hizmetini bir arada sağlayarak her kesime ve her sektöre hitap ediyor. Firmanın depoları yangın tesisatı ile donatılmış olmakla birlikte sel, yangın, doğal afetlere karşı sigortalanmış olup 24 saat özel güvenlik ve kameralarla izleniyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu