Şirket Haberleri

Ev Ürünleri Satışı Yapan E-ticaret Sitesi Evim.net’in Başarısı

Mobilyadan mutfak gereçlerine, mumdan kilime, dekoratif süslerden elektronik ev eşyalarına kadar uzanan bir yelpazede ev ürünleri satışı yapan e-ticaret sitesi Evim.net, üç yıl önce faaliyete geçti. Kurulduğu ilk günden bu yana hızlı büyümesini sürdüren Evim.net, 2013 yılında 212, EBRD ve Simile Venture Partners’dan toplamda 5 milyon dolar yatırım aldı.


Evim.net, 2013 yılında aldığı yatırımlarla hedeflerini yükseltti. 2013 yılını 30 milyon TL ciroyla kapatırken 2015 yılında ciroda 100 milyon TL’yi geçmek üzerine stratejilerini kurdu. Sitede binlerce ürün bulunuyor. Her gün 25 yeni markanın 2 bin yeni ürünü kampanyalı olarak satışa sunuluyor.

evimnet

80 KİŞİYE İSTİHDAM

Bir evin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürün yelpazesine sahip olan Evim.net, Türkiye’nin önde gelen markalarının ürünlerine sitesinde yer veriyor. Şirketin sahibi Ali Özen, her gün yeni bir markanın siteye eklendiğini belirterek günde ortalama 5 bin ürün satıldığını ifade ediyor.

Sitenin 2,5 milyona yakın üyesi bulunuyor. Üyelerin yüzde 80’ini kadınlar oluşturuyor. Özen, kadın üyelerin çoğunluğunun evli ve çalışan olduğunu söylüyor. 2013 yılının başarıh ve verimli geçtiğini belirten Özen, “2012 yılım 15 milyon TL ciro ile kapattık. Bu rakam 2013 sonunda 30 milyon TL’ye yükseldi. 2014 sonuna kadar yaklaşık 80 kişiyi daha işe almayı ve çalışan sayımızı 150’ye çıkarmayı hedefliyoruz. 20l4’te de üyelerimizin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz” diyor. Şirketin 2015 yılı hedefi ise 100 milyon TL ciroya ulaşmak.

5 MİLYON DOLAR YATIRIM

2013 yılında 212, EBRD ve Simile Venture Partners’dan toplamda 5 milyon dolar civarında yatırım aldıklarını kaydeden Özen, bu yatırımla birlikte hedeflerini de yükselttiklerini vurguluyor. Özen, “Sektörümüzde lider bir konumda bulunmamız, işinde uzman ve iyi bir ekibe sahip olmamız, sitemizin ve Türkiye pazarının potansiyeli bu yatırımları almamızda etkili olan konular” diye konuşuyor.Aldıklan yatırım sonrasında detay-k bir planlama yaparak hedeflerini yükselttiklerini belirten Özen, ilk olarak depo ve satın alma sistemlerini geliştirdiklerini söylüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu