Şirket Haberleri

En büyük yerli akücüye tasarımcı genel müdür

Yakın zamana kadar Türkiye akü pazarını yerli oyuncular domine ediyordu. Pazar lideri Mutlu Akü’nün yüzde 75’inin bir yıl önce Hollanda menşeili Metair Investment’e satılması ile en büyük yerli olarak Yiğit Akü kaldı.


Yiğit’in iç pazardaki payı yüzde 20’lerde. Hedefi ise iç pazarda büyümek olduğu kadar yurtdışı pazarlarda da daha etkin bir konuma yükselmek. Bu açıdan \ teknolojik ve yeni alanlara’ dönük yatırımlar ön planda.

Patent sahibi oldukları akıllı akü teknolojisiyle yoğun talep görüyor, elektrikli otomobil sahasında etkin olabilme adına çok yüksek yatırımlara imza atıyorlar.

yigit aku

Türkmenistan’da pazar lideri konumundalar. İran’da, Mısır’da hatta yeni adım attıkları Şili ve Singapur pazarında etkin faaliyetleri var. Halihazırda 70 olan ihracat yapılan ülke sayısı daha da artırılacak. Hedef ülkelerin başında ise Japonya ve ABD geliyor.Tüm bu hedefler için, 38 yıllık Yiğit Akü’nün işlerine konsantre sahipleri kadar iyi profesyonel kadronun gücüne de güveniliyor. Geçtiğimiz günlerde şirketi yeni hedeflerine taşımada önemli görevler üstlenecek bir yönetici değişikliği oldu. Şirketin genel müdürlük koltuğuna Erinç Çetin Miser oturdu.

1994 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Miser, profesyonel kariyerine proje ve tasarım mühendisi olarak başladı. 2001 yılında Yiğit Akü1 de araştırma ve geliştirme departmanında AR-GE mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2003’te Yiğit Akü AR-GE ve Mühendislik Departman Müdürlüğü’ne atanan Miser, 2011 yılından beri firmanın yatırım, planlama, lojistik, kalite, metod mühendisliği, üretim-bakım departmanlarından sorumlu teknik genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu