Pazar , Haziran 24 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / DuPont, Sabri Ülker Vakfı ile işbirliği yapacak

DuPont, Sabri Ülker Vakfı ile işbirliği yapacakbinettiDünyanın en köklü gruplarından biri olan DuPont, 1802’den bu yana tarımdan plastiğe, gıda mamullerinden ambalaja kadar uzanan çok değişik is sahalarına çözümler sunuyor. Türkiye’de de 1960’tan beri faaliyet yürüten grubun gelirlerinin yüzde 45’i tarım ve beslenme alanından sağlanıyor. Geçen yıl 2,1 milyar dolarlık AR-GE bütçesi oluşturan şirketin 2020 hedefleri arasında AR-GE’ye 10 milyar dolarlık kaynak aktarmak var. Ayrıca altı yıl içinde 2 milyon çocuk eğitime tabi tutulacak, 3 milyon da çiftçi desteklenecek.
DuPont Türkiye’nin de önemli bir çalışma için proje geliştirdiğini öğrendik. Partneri, Yıldız Holding bünyesinde kumlan Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı olacak. Amaç, okula giden çocukların beslenmelerine ilişkin bir eğitim. DuPont Beslenme ve Sağlık Başkanı Craif Binetti, amaçlarının sağlıklı nesiller yetişmesine katkı sağlamak olduğunu belirterek, “Okul çağındaki çocukların sağlıklı beslenmelerine ilişkin bir eğitim çalışması yürüteceğiz” diye konuşuyor.

2009 yılında kurulan Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı’nm başkanlığını, eski bakanlardan Mahmut Oltan Sungurlu yürütüyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Asansörde Küresel Türk Markası

ASANSÖRLER için otomatik kat ve kabin üretimi yapan Giresunlu Prolift firması, artan talebi karşılamak adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.