Pazar , Eylül 16 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Doğuş Restoranlarında Pepsiden Coca Colaya Çelme

Doğuş Restoranlarında Pepsiden Coca Colaya ÇelmeHiç kuşkusuz son dönemin en popüler yatırımları arasında gıda ve yeme içme sektörü geliyor. Bu alana hemen her sermaye grubundan yatırımcı yönelmiş durumda.

zuma

Yine kuşkusuz sektörün önemli oyuncularından biri Doğuş Grubu. Son birkaç yıldır peş peşe satın alınan zincir restoranlar veya marka olmuş mekanlarla Doğuş bu alandaki önemli bir gücü elinde tutuyor. Tabii işin çapı büyüdükçe lojistik tarafı da önemli hale geliyor. Grup mekanlarına toplu alımlarveya özel anlaşmalarla sağlanan indirimler dip toplamda ciddi bir yekun oluşturuyor. Hal böyle olunca firmalar yeni arayışlara yöneliyor. Öğrendiğimize göre, Doğuş Grubu da bu alanda üç karar almış. İlk olarak Doğuş bünyesindeki restoranlarda ekmek üretimi yapılmayacakmış. Bu karar çerçevesinde ekmekler tek bir firmadan alınacak. Belirlenen kriterlerde ve bileşenlerdeki ekmekler için Uno ile anlaşılmış.
Kısaca bundan sonra Doğuş restoranlarında Uno markalı özel üretim ekmek yenecek, ikinci konu ise içecek tarafıyla ilgili… Bize gelen bilgilere göre Doğuş restoranlarında artık Pepsi ürünleri satılacakmış. Yabancıların gittiği restoranlarda Coca-Cola bulundurulacak ancak çok ısrarcı bir istek olmazsa masaya Pepsi servisi yapılacakmış. Buralarda Pepsi tarafından o mekana özel üretim yapılacağı da söyleniyor. Örneğin Zuma’ya gittiğinizde Pepsi’nin Zuma’ya özel şişesi önünüze gelecek… Son bir konu ise et ile ilgili. Burada ise Namet ile anlaşma yapıldığı konuşuluyor. Yani diğer iki üründe olduğu gibi ette de tek elden alım yapılacakmış. Bu üç toplulaştırma ile grubun ne kadar kazancı olacağını bilemiyoruz. Ancak söylenenlere göre bu alanda yapılan tasarruf çok ciddi bir rakam tutuyormuş…

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

TAV, 3. Havalimanı’na ortak mı oluyor?

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri hiç kuşkusuz İstanbul’da yapımı devam eden üçüncü havalimanı. 22 milyar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir