Pazar , Mart 18 2018
Anasayfa / Haberler / Dinçer’in ilk iş gündemi Kıbrıs olacak

Dinçer’in ilk iş gündemi Kıbrıs olacakhaluk dincerMuharrem Yılmaz’ın istifası sonrasında 10 Haziran’da TÜSİAD yönetim kurulu üyeleri tarafından ocak ayında yapılacak seçimli genel kurula kadar başkanlığa seçilen Haluk Dinçer, koltuğuna oturur oturmaz ilk iş Kıbns sorununu gündemine aldı.

Hatırlanacağı gibi, TÜSİAD 2014’ün başından beri Kıbns somnunun çözümü için yoğun diploması trafiği yürütüyor.

Hatta eski başkan Muharrem Yılmaz bu kapsamda TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi emekli büyükelçi Volkan Vural ile birlikte ocak ayı başında Kıbrıs adasına gitmiş ve yeşil hatta Kuzey ve Güney Kıbrıslı işadamlarıyla bir araya gelmişti.
TÜSİAD heyeti nisan ayında da Atina’ya bir gezi düzenleyerek Yunan tarafını çözüm konusunda iknaya çalışmıştı.

Yeni başkan Haluk Dinçer de Yılmaz’dan devraldığı görevde ilk iş olarak Kıbrıs meselesini gündemine aldı. Dinçer’in programında ise iddialı bir etkinlik var. TÜSİAD, 1 Temmuzda İtalya’nın AB Başkanlığı’nı devralması ile birlikte Yunan, Güney Kıbnslı ve Kuzey Kıbnslı işadamlarını ilk kez Türkiye’de buluşturmak için bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. TÜSİAD, bu etkinlikle sorunun tarafı olan devletlere ve AB’ye, işdünyasmın ‘Kıbrıs’ta barış’ talebini yüksek sesle dillendirmeyi amaçlıyor. Organizasyonunu büyükelçilik döneminde Kıbrıs sorununu yakından inceleyen Volkan Vural’ın üstlendiği toplantının 2015 başına kadar gerçekleştirilmesi planlanıyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

2017 yılı kâr payı gelirlerinin beyanı başladı

Gerçek kişilerce 2017’de elde edilen menkul sermaye iratları 1-25 Mart 2018 tarihinde beyan edilecek. Ancak, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir