Anasayfa / Makaleler / Denginiz Bir Amirin Astlarınıza Saygılı Olmasını Talep Etmek

Denginiz Bir Amirin Astlarınıza Saygılı Olmasını Talep EtmekBir ofis amiri iş yerinde, görevli doktorun ilgilenmeyi reddettiği bir durumu bana yazarak bildirdi. Yeni ortaklardan birisi genç bir kadına sürekli olarak onu evine bırakmayı teklif ediyordu. Kadın bu teklifi bir kere kabul etmiş, ancak adamın agresif tavırlarından fazlasıyla rahatsız olan kadın, bu olaydan sonra adamdan uzak durmaya karar vermişti. Buna rağmen, hâlâ tekliflerine ısrarla devam eden doktor, sık sık kadının masasına gidip ona rahatsız edici bir şekilde yakın duruyordu. Kadın bu durumu ofis amirine anlattı. Ofis amiri de kendi patronu olan muayene sahibi doktordan bu diğer doktorla konuşmasını istedi. Yetkili doktor bu isteği yerine getirmeyince genç kadın istifa etti. Şimdi ofis amiri bu eski çalışanın dava açıp açmayacağını merak ediyor.
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

kizan amir

Size denk bir amirin uygunsuz davranışlarını ele almanız istendiğinde hiçbir şey yapmamayı seçerseniz sorunu çözmüş olmayacaksınız. Üstelik bir çalışan dava açmaya karar verirse işler daha da kötü bir hal alacak.

Başka bir amirle, emri altında çalışanlara yönelik davranışları hakkında konuşmanız istendiğinde bu kişi sizi çalışanlara yüz vermekle suçlayarak kandırmaya çalışabilir. Ona basitçe konunun bu olmadığını söyleyin ve uygunsuz davranışlarına son vermesini talep edin. Sizin hedefiniz bu ve bunun dışındaki her şey de laf kalabalığıdır.

  "Yönetimde yeni nesil kurullara ihtiyaç var"
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Baby boomer kuşağı sonrası ne olacak?

İkinci Dünya Savaşı sonrası 20 yıl içinde doğan yaklaşık 1 milyar bebeğe “baby boomer kuşağı” …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir