Şirket Haberleri

Çöpçü, hem döner hem de kahvaltı markası kurdu

abdurrahman yuvali22 restoranla faaliyet gösteren Çöpçü, hem döner hem de kahvaltı markası kurdu. ‘Döner Bahçesi’ ile 20 şube açmayı hedeflediklerini söyleyen Çöpçü Yönetim Kurulu Başkam Abdurrahman Yuvalı, ‘Yolluk’ markası üe de benzin istasyonlarında sabah saatlerinde kahvaltı hizmeti vereceklerini belirtiyor.

İki yıl önce Abdurrahman Yuvalı’nın İstanbul’un Suadiye semtinde açtığı restoranda Ege’nin çöp şişi ile başlayan Çöpçü, bugün Türkiye genelinde toplam 22 restorana ulaştı. Franchise vererek büyüyen Çöpçü, bu yıl yine franchising vererek sekiz şube daha açmayı hedefliyor.


Bu arada şirket iki de yeni yatırıma soyunmuş durumda. Son zamanlarda birçok restoran zinciri döner yatırımı yaparak yeni markalar yaratmaya başladı. Bu kervana katılan Çöpçü de yarattığı ‘Döner Bahçesi’ markasıyla bir döner zinciri kuruyor. Çöpçü,

‘Yolluk’ markasıyla da benzin istas-yonlannda kahvaltı büfeleri kurmaya hazırlanıyor.

HEDEF SANAYİ BÖLGELERİ

2014 yılında 20 şubeye ulaşmayı hedefleyen Çöpçü’nün yeni markası Döner Bahçesi, özellikle sanayi bölgeleri, çarşı içleri ve gelişmekte olan bölgeleri hedef alıyor. Abdurrahman Yuvalı, her bütçeye hitap etmeyi hedeflediklerini, hem ucuz hem de lezzetli döneri isteyen herkese ulaştıracaklarını söylüyor.Döner Bahçesi’nin franchising ile büyümesi hedefleniyor, tik şubelerini Seyrantepe’de açtıklarını belirten Yuvalı, restoranın içinde et ve tavuk dönerin yanı sıra ızgara çeşitlerinin de olduğunu ifade ediyor. Yuvalı, “Döner Bahçesi markasını yaratmamızın en önemli nedeni bu sektörde olan boşluk oldu. Mevcut zincir döner markalarının hiçbirinin sanayi bölgelerinde ve sanayi mahallelerinde şubeleri yok. Bu nedenle biz buradaki tüketiciye markalı döner sunmamız gerektiğini gözlemledik” diyor.

İlk etapta İstanbul’a verilecek franchising, daha sonra Türkiye geneline yayılacak. Döner Bahçesi’nin yatırım bedeli 100 ile 110 bin TL arasında değişiyor. Şubeler haftada altı gün yani pazartesi ile cumartesi günleri arasında açık kalacak. Günde 30 ile 40 kg arasında döner satışının hedeflendiği şubeler için belirlenen aylık ciro 80 ile 100 bin TL arasında değişiyor. Kâr marjının ise yüzde 15 civarında olduğu belirtiliyor. İsim hakkı bedeli olarak 10 bin Eu-ro, royalty olarak ise ciro üzerinden yüzde 3 talep ediliyor.

Çöpçü olarak kahvaltıya yönelik yeni bir yatırıma daha hazırlandıklarını ifade eden Yuvalı, “Yolluk markasını tescil ettirdik. Bu markamızla benzin istasyonlarının içinde kahvaltı büfeleri kuracağız. Özellikle yoğun trafiğin olduğu lokasyonlarda kahvaltı kit-leri sunacağız. Yanında sıcak içeceğin de olacağı bu setlerde önlük de vereceğiz” diyor.

Yolluk için 70 ile 80 bin TL arasında değişen bir yatırım yeterli. Bu iş modeli için hedeflenen aylık ciro ise 15 ile 20 bin TL arasında değişiyor. Yuvalı, Yolluk’un öğlen saatlerinden itibaren ise köfte, çöp şiş, sucuk sandviç gibi yiyecek servisi yapacağını söylüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu