Şirket Haberleri

Chassis Brakes International Son Teknoloji Frenler

Chassis Brakes International
Son teknoloji frenlerle güvenli ve konforlu sürüş


2012 yılında Amerikalı şirket KPS Capital Partners’ın Robert Bosch GMBH’a ait olan Foundation (tekerlek içi) fren grubunu satın almasıyla dünyada yapılanan Chassis Brakes International Grubu, beş kıtada toplam 23 lokasyonda, 15 üretim tesisi ve 6 bin çalışanı ile otomotiv fren sektörünün global ve güçlü temsilcisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Haziran 2012 tarihinde Türkiye’de üretim, dağıtım ve satış faaliyetlerine başlayan Chassis Brakes International Türkiye, Bursa’da 22 bin m2 alanda, 170 çalışanı ile otomotiv ana sanayiine disk frenler, kampana frenler ve otomatik park frenleri üretiyor.

Chassis Brakes International

Dünyanın en büyük fren üreticilerinden Chassis Brakes International, ürettiği son teknoloji frenlerle güvenli, konforlu ve verimli sürüş keyfi sağlıyor. Yeni nesil binek ve hafif ticari araç markalarının tercih ettiği Chassis Brakes Türkiye’nin ürettiği frenler, sessiz, titreşimsiz ve hafif olması özellikleriyle Toyota, Ford, Tofaş-Fiat, Renault, Peugeot ve Citroen gibi ünlü markaların seçimi oluyor.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Chassis Brakes International Türkiye, gelişmiş teknolojisi, AR-GE becerisi, hatalarından anndınl-mış prosesiyle kullanıcılannın güven ve konforunu misyon olarak benimseyen anlayışı ile kalite performansı konusunda da dikkat çekiyor. Chassis Brakes International Türkiye, 2012 yılından bu yana kalitede hatasız (Sıfır PPM) üretim yaparak yüzde 100 müşteri memnuniyeti ile üretimini sürdürüyor.

BIRplus arka disk freni

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Chassis Brakes International Türkiye’nin ürettiği ürünlerden biri de BIRplus arka disk freni.BIRplus, 4 bin kg’a kadar taşıma kapasiteli hafif ticari ve yolcu araçları için tasarlandı. Gelişmiş performans özelliklerinin (piston sıkıştırma kuvveti ve operasyonel dayanıklılık) yanı sıra Chassis Brakes’in ürettiği APB-C otomatik park freni ile uyumlu hale getirildi.

BIRplus’ın müşteri talebi doğrultusunda döküm ve alüminyum versiyonları sunulabilmekte. BIRplus’ın kullanıldığı araçlarda yakıt tüketimi azalıyor.

“AR-GE altyapı çalışmaları devam ediyor”

Şu anda AR-GE merkezi olmak için altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar birçok ürün geliştirdik. Mercedes Smart’ın arka kampana frenlerıTurkıyede ve Turk muhendısler tarafından tasarlandı büksek titreşim ortamında bile neredeyse sıfır gürültü performansıyla çalışan bir disk fren üre-I tiyoruz. Bu fren uluslararası bir test merkezinde performansıyla 100 üzerinden 99,5 puan aldı. Bunun MM Aricinde, geçtiğimiz yıl, sadece bir düğmeye basarak otomatik el freni yapan otomatik park frenlerini üretmeye başladık. Üstelik bu ürün sürücülere ek bir maliyet de getirmiyor. Ayrıca daha alt segmenteki araçlarda da uygulanabilmesi için yarı otomatik park sistemini de uygulamaya aldık. Normal kon-\ vansiyonel park sistemine taktığımız parçalar, klasik el freni mekanizmasından çok daha hafif. Bizim entegre ürünümüz tercih edildiğinde, aracın toplam ağırlığından ve yakıt tüketiminden tasarruf ediliyor.

Çok yakın gelecekte satış sonrası kanallara online bir platform üzerinden satış imkanı sunacağız. Son teknoloji ile donaetmektedir. Tekerlek başına her bir artık tork Nm’sinin aracın C02 saltntmını 2 gr arttırdığı göz önüne alındığında 2015 yılında devreye alacağımız bu yeni ürünümüzün nihai kullanıcıya yakıt tüketimi, çevre duyarlılığı, yenileme maliyetleri ve bunun gibi birçok alanda fayda sağlayacağı görülecektir.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu