Şirket Haberleri

Cem Botanik Nasıl Eşzamanlılık Sağladı?

cem botanikBT desteğini Makronet’ten alan Cem Botanik, e-postaların yedeklenmesinde karşılaştığı sorunlara son vermek için Microsoft araçlarını kullanmaya karar verdi. İş süreçlerinde büyük verimlilik sağlayan şirket, PovverPoint tanıtımlarını artık ofis dışından internet yoluyla rahatlıkla yapabiliyor.

1974 yılında peyzaj uygulamalarıyla faaliyete geçen Cem Botanik bugün ev, bahçe veya işyerlerinin ihtiyacı olan tasarım ve uygulamalar alanında hizmet veriyor.


Cem Botanik, Office 365 ile tanışmadan önce halen birçok firmanın da kullanmakta olduğu pop-mail hizmetinden yararlanıyordu. Şirkette karşılaşılan problem ise e-posta kapasitelerinin kısa zamanda dolması ve gönderilen e-postalann gönderen kişilere geri dönüyor olmasıydı. Aynca gün içerisinde çok fazla spam ve virüslü e-posta almanın yanı sıra çalışanlar, e-postalann bilgisayarlarında depolanmasından dolayı dosya bozulmaları ve veri kaybı riskiyle karşılaşıyordu. Tüm bu risklerin bertaraf edilmesi ve e-postalann yedeklenmesi için alternatif yazılımlarla çözümler üreten Cem Botanik’te yedeklerin geri dönmesi zaman kaybına yol açıyordu. Gün içerisinde ise çalışanlar, şirket bilgisayarlarıyla şirket dışında kullandıklan mobil ci-hazlann eş zamanlı çalışması konusunda sıkıntılar yaşıyordu.

Projeleri artık ‘en iyi’ seçiliyor

Cem Botanik, yaşanan sıkıntılara son vermek üzere Microsoft araçlannı kullanmaya karar verdi. “Office 365 ile kullanıcılanmızın bilgisayarlanyla mobil cihazlannm eşzamanlı çalışması sayesinde e-posta karmaşasının önüne geçmiş olduk. Yaratmış olduğumuz ortak adres defteri sayesinde müşteri bilgilerimizin güncel ve sağlıklı olmasını sağladık. Böylelikle gün içerisinde gereksiz emek ve zaman kaybetmiyoruz” diyen Cem Botanik Bilgi İşlem Danışmanı Zafer Bayır, Office 365 ile iş süreçlerinde inanılmaz derecede verimlilik artışı sağladıklannı belirtiyor.2008 yılında başlattıkları yeni bir projede Microsoft araçlanyla sağladıklan başanyı ise şu sözlerle anlatıyor: “O dönem biyolojik gölet uygulamalannın faydalannı müşterilere çok ayrıntılı olarak anlatabilmemiz gerekiyordu. Bu kapsamda üst yöneticiden teknisyen düzeyine kadar farklı düzeyde yüzlerce sayfalık PowerPoint sunumları hazırladık. Böylece tanıtanlarımızı ofis dışından internet yoluyla rahatlıkla yapabiliyor, anlık değişiklik ve düzeltmeleri de gerçekleştirebiliyor hale geldik. Artık ofisimizden bağımsız olarak her yerde rahatlıkla çalışabiliyoruz. Sinpaş Lagün’de yer alan, Cem Botanik’in tasarlayıp uyguladığı gölet projesi, birbirinden değerli projeleri gerisinde bırakarak “en iyi” seçildi. Cem Botanik, bu ödülü, 2010 yılında Firestone Partnerleri Forumu’nda, katılımcıların önünde alırken yapılan sunumda PowerPoint, hesaplamalarda Excel damgası vardı” diyor.

“Dünyada teknolojinin ateşlediği müthiş bir değişim yaşıyoruz. Bu müthiş teknolojik değişim karşısında dijital imkânları en etkin kullanan KOBİ’ler, küresel boyutta rekabet avantajı elde edecekler. Değişimin henüz başında olduğumuzu düşünürsek, KOBİ’ler günlük operasyonlardan başlarını kaldırıp dijital dünyada neler döndüğünü görebilmeli ve uygulamaları şirket ve sektörlerine uygulayabilmeliler. Microsoft uygulamalarına henüz başlamamış olan KOBİ’ler bilsinler ki hayatta kalma şansları giderek azalıyor”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu