Cuma , Mayıs 25 2018
Anasayfa / Haberler / Çelik Zihinler’e destek

Çelik Zihinler’e destekcelikÜS Çelik ihracatçıları Birliği, çelik sektörünün gelişimi açısından mesleki eğitimi desteklemek ve donanımlı elemanlar yetiştirmek çerçevesinde bir yandan eğitim ve öğretim kurumlan açarken, bir yandan da “Çelik Zihinler” projesi ile öğrencilerin eğitimlerine destek oluyor. ‘Çelik Zihinler’ projesi kapsamında, 2012 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde eğitim gören kabiliyetli, çalışkan ancak imkânları sınırlı olan 22 öğrenciye eğitimleri süresince burs veriliyor. Burslu öğrencilerini İstanbul’da ağırlayan Çelik ihracatçıları Birliği, sektör hakkında son gelişmeleri kendileri ile paylaşırken, öğrencilerin de istek, öneri ve problemlerini dinledi. Ayrıca yaz döneminde staj planlayan öğrencilere, birliğe üye firmalarda staj yapma imkânı sağlayabilmek için girişimlerin Çelik ihracatçıları Birliği tarafından yapılmasına karar verildi. Bu çalışmalarda özellikle İstanbul, İskenderun ve İzmir bölgesindeki çelik kuruluşlarına ağırlık verilecek.
Çelik ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ekinci, “iş hayatında kendinden söz ettirmek ve başarılı olmak isteyenler için çalışkanlık, pratik zeka, güvenirlilik, dürüstlük, sosyal ilişkilerde uyum ve tüm bu özelliklerde istikrar başarı anahtarının özellikleridir. Bu özelliklere sahip olan kişiler her zaman diğerlerinden bir basamak önde olacaktır” dedi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Kiralardaki kesintisiz yükseliş trendi tersine döndü

Kentsel dönüşümle birlikte pazardaki konut arzı artınca kiralar düşmeye başladı. İstanbul’da düşüşler bazı semtlerde yüzde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir