Cuma , Haziran 22 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Bulut İnşaat KKTC’nin ilk tesettür otelini kuracak

Bulut İnşaat KKTC’nin ilk tesettür otelini kuracaktemel bulutTürkiye’de ve Kıbrıs’ta Eviva markası ile çeşitli projeler geliştiren Bulut inşaat, Kıbrıs’a bin 700 yataklı bir tesettür oteli inşa edecek. Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, Girne’de Çatalköy beldesinde 250 milyon dolarlık bir yatırımla bin 700 yataklı bir tesettür oteli yapmayı planladıklarını söylüyor.
Bulut, bölgede kendilerine ait 40 dönüm arazileri olduğunu, onun önündeki 100 dönümlük araziyi hükümetten kiralar kiralamaz otel yatırımına başlayıp iki yıl içinde de tamamlamayı planladıklarını vurguluyor.

Kıbrıs’ta muhafazakar bir otel bulunmadığını, bu konuda da ciddi bir talep olduğunu belirten Bulut, “Arazi kiralama işini tamamlar tamamlamaz otelin inşaatına başlayacağız. İnşaatı iki yılda bitiririz. 250 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Türkiye nüfusunun sadece yüzde 5’i adaya gidip gelmiş, yüzde 95’i hala gitmemiş. Burada ciddi bir potansiyel var. Oteli kendimiz işletmeyeceğiz, işletmek isteyen bir otel zincirine kiralayacağız” diyor.

Kıbrıs’ta 900 daireden oluşan Eviva Lavinium projesini geçtiğimiz aylarda sahiplerine teslim eden Bulut, Çatalköy’de 105 villadan oluşacak olan Eviva Kalamış Villaları projesine bir ay önce başladıklarını da söylüyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Asansörde Küresel Türk Markası

ASANSÖRLER için otomatik kat ve kabin üretimi yapan Giresunlu Prolift firması, artan talebi karşılamak adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.