Cuma , Mayıs 25 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Bücürük’e ortak aranıyor

Bücürük’e ortak aranıyorÇocuk giyim markası Bücürük, Kenan ve Rafet Ünal kardeşler tarafından yaklaşık 20 yıl önce kuruldu. Yeşildirek’te 25 metrekarelik bir mağazayla işe başlayan Ünal kardeşler, Bücürük’ü büyüterek 30 mağazadan oluşan bir zincire dönüştürdüler.

bucuruk
Firmanın bu başarısını gören İrlandalI yatırım fonu Kerten, 2011 yılında şirketin yüzde 80’ini satın aldı, işte ne olduysa bu ortaklıktan sonra oldu. Mali krize giren şirketin maliyetlerini düşürmek için önce mağazalar kapanmaya başladı. Şirketin iflas erteme talebi kabul edildi ve şirkete kayyum atandı. Ancak gelişmelere bakılırsa tüm bu girişimler Bücürük’ü krizden çıkaramamış. Çünkü firma Beyi i kd üzü’ ndeki 10 bin metrekare kapalı alanı olan fabrikasını da kapattı. Üretimini Esenyurt’ta kiraladığı bin 500 metrekarelik bir atölyede sürdürmeye çalışıyor. Bu arada İrlandalI fon, elindeki hisselerin bir kısmını satmak için AvrupalI bazı sermaye gruplarıyla görüşmelere başlamış. Ancak bu konuda henüz ciddi bir yol alabilmiş değil. Firmanın şu anda 20 mağazası var ancak bunlardan beşinin daha kapanacağını duyduk.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Popüler Olan Katlanabilir Bisiklet Üreticileri ve Satıcıları

Bisiklet dünyasının son dönemlerdeki en popüler modeli katlanılabilirler oldu. Kullanımı, taşıması ve muhafaza etmesi kolay. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir