Salı , Eylül 18 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Boydak Holding aslan payını enerjiye ayırdı

Boydak Holding aslan payını enerjiye ayırdıBOYDAK HOLDİNG

Kayseri’deki bir mobilya atölyesinden bugün sekiz farklı alanda 41 şirketle 6,6 milyar TL cirolu bir dev haline dönüşen Boydak Holding, bu yıl ana işlerine odaklanacak. Mobilya ve enerji sektörlerine odaklı yatırımlarını sürdürecek olan Boydak Holding, bütçe planlamasında yatırımlara bu yıl 500 milyon dolar kaynak ayırdı.

Boydak Holding
Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, 2015 yılında kamu ve özel sektörün motivasyonuna ek olarak tüketici hareketlerindeki pozitif eğilimler nedeniyle çift haneli büyüme hedeflediklerini kaydediyor. Bu plan doğrultusunda hazırladıkları 2015 bütçesinde 500 milyon dolar olarak belirledikleri yatırım tutarının 300 milyon dolarını enerjiye aktardıklarını belirten Boydak, mevcut fabrikalarda ise 150 milyon dolar tevsi yatırımları yapılacağını kaydediyor. Memduh Boydak, “Son beş yıla baktığımızda enerji sektörüne yaptığımız yatırımlar dikkat çekici bir nitelik taşıyoı*. Yeni bir iş kolu olarak 2010 yılında enerji sektörüne girdik ve ciddi yatırımlar yaptık. Hala da bu sektördeki büyük yatırımlarımız devam ediyor. Ana iş kollarımızdan biri otan ve holdingimizin büyümesinin lokomotifi niteliği taşıyan mobilya sektöründe ise gerek yatay gerekse dikey büyümeyi sürdürüyoruz” diyor.

Boydak Holding, bu yıl 50 milyon dolar bütçeli yeni bir fabrikanın yatırımını gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra gerek tekstil gerekse otomotiv sektörüne hizmet verecek olan poliüretan tesisini de 50 milyon dolarlık yatırım ile realize edecek.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

TAV, 3. Havalimanı’na ortak mı oluyor?

Türkiye’nin en büyük projelerinden biri hiç kuşkusuz İstanbul’da yapımı devam eden üçüncü havalimanı. 22 milyar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir