Pazar , Ocak 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Biofuel jet yakıtı

Biofuel jet yakıtıHavacılık hem teknoloji bakımından hem de yolcu talebi bakımından inanılmaz bir yükselişte. Yeni uçaklar, yeni havalimanları, yeni rotalar jet yakıtına olan talebin de yükselmesine yol açıyor. Bu konjonktürde son dönemde dikkat çeken HollandalI bir girişim var: SkyNRG. Şirket şu anda dünyanın tek biofuel jet yakıtı tedarikçisi olan şirket konumunda.

Biofuel jet yakıtı
2009’da KLM’nin iş inovasyonundan sorumlu eski başkan yardımcısı Dirk Kronemeijer, Spring Associates ile dağıtım devi Argos North Sea Group ile biofuel konusunda müzakerelere başladı. 2013 yılında süreç hız kazandı ve Virgin Australia ve Brisbane havalimanı SkyNRG ile “biofuel” istasyonu kurulması konusunda çalışmalara başlandığını duyurdu.

Türkiye’de havacılık daha çok bir inşaat faaliyeti olarak görülüyor. Fakat teknolojinin geliştirilmesi önemli bir ihtiyaç alanı. SkyN-RG’nin denediği bu iş fikri, sektörde etkili bir iş fikri olarak öne çıkabilir.

Mutlaka Okuyun:  Kendi organik ürünlerini yetiştirmek isteyenlere dikey tarım
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Feijoa (Kaymak Ağacı) Meyvesi Yetiştiriciliği Kazandırıyor

Kaymak Ağacı Meyvesi Yetiştiriciliği Avustralya ve Güney Amerika’da üretilip tüketilen feijoa (kaymak ağacı) meyvesi Türkiye’nin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir