Pazarlama Reklam

Bilyoner.com’un hedefinde ne var?

sait kayahan2014’te 10’uncu yılını kutlayan Bilyoner.com, yıl içinde hem üye sayısını hem de elektronik şans oyunları pazarından aldığı payı artırma hedefinde. Bunun için farklı pazarlama ve iletişim çalışmalarına imza atan şirket, Milli Piyango ihalesi için de hazırlık yapıyor.

Şans oyunları, kamunun kontrolündeki imtiyazlı bir sektör. Son beş yılda 2 kat büyüyen sektörün büyüklüğü 2013 yılında 12 milyar TL’yi aştı. 2014 yılı için ise 13,5 milyar liralık bir hedeften bahsediliyor.


5 bini aşan bayi üzerinden satış yapılan bu pazarda son yıllarda gelişen bir alan elektronik şans oyunları. Bu alan geçen yıl toplam şans oyunları pazarından yüzde 28’lik pay aldı. Elektronik şans oyunları alanındaki en önemli oyunculardan biri ise Bilyoner.com. Yunanlı Intralot ve Hitay Holding iştiraki olan Tek Elektronik’in sahibi olduğu Bilyoner.com bu yıl 10’uncu yaşını kutluyor. Şirket, yıl içinde 2 milyon üye sayısını aşmayı planlıyor.

YENİ OYUNLAR GELİYOR

2013’te elektronik ortamdaki iddaa kuponlarının yüzde 45’inin Bilyoner.com üyeleri tarafından oynandığını söyleyen Bilyoner.com Genel Müdürü Sait Kayahan, bu yıl sektörün en büyük gündem maddesinin Milli Piyango özelleştirmesi olduğunun altını çiziyor. Bu özelleştirmeyle beraber sektörün büyüme oranlarının değişeceğini söyleyen Kayahan, bu ihaleye katılacak şkketler arasında yer almaya hazırlandıklannı da anlatıyor.Milli Piyango ihalesini takiben sisteme yeni oyunlar da katacaklannı sözlerine ekleyen Kayahan, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte mobil uygulamalann kendileri için de önemli hale geldiğine vurgu yapıyor. Bugün toplam satışlarının yüzde 25’inin akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirildiğini belirten Kayahan, gelecekte bu oranın daha da artmasını beklediklerinin üzerinde duruyor.

Şirket, yeni üye çekmek ve var olan üyelerin daha fazla oynamalarını sağlamak için pek çok pazarlama iletişimi çalışması yapıyor. Üyelerine ücret avantajlı tatil fırsatları gibi farklı uygulamalar da sunan Bilyoner.com için reklam yatırımı olmazsa olmaz. Leo Burnett ve Mediacom ile çalışan şirket ağırlıklı olarak radyo ve açıkhava mecrasını kullanıyor. Bununla birlikte basın ve dijitali de planlı olarak kullandıklarını söyleyen Kayahan, insanların kupon oynamayı son güne bıraktıklarım, bunun için de o günlerde daha çok reklam yaptıklarını anlatıyor.

Bilyoner.com, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında 2007’den bu yana Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakffnı (TESYEV) desteklemeyi de sürdürüyor. “Eğitim için El Ele” projesi kapsamında 50 öğrenciye eğitim imkanı sağladıklarını söyleyen Kayahan, geçen yıl 15 engelli sporcuya da sponsor olduklannı belirtiyor. Kayahan, sosyal sorumluluk projelerini üyelerinin de dahil olabileceği şekilde yapılandırdıklarının altını önemle çiziyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu