Şirket Haberleri

Beyaz Fırın’ı Beşinci Kuşak Yönetiyor

İki asırlık geçmişi olan Beyaz Fırın, bugün beşinci kuşak Nathalie Suda Stoyanof a emanet. Stoyanof, hikayesi 1836’da Balat’ta başlayan ancak bugün Anadolu Yakası’nda devam eden Beyaz Fırın’ı 2018’e kadar tekrar doğduğu yer olan Avrupa Yakası’na taşımayı hedeflediklerim söylüyor.


Beyaz Fırın, iki asırlık geleneği modern koşullara uyarlamayı başarmış ve beşinci kuşak yönetime geçmiş bir aile şirketi. Beyaz Fınn’ın hikayesi 1836’da Balat’ta başladı. Beyaz Fırın, Makedonya’dan İstanbul’a gelen Stoyanof Ailesi üyelerinden Koşma Stoyanof tarafından 1836 yılında Balat’ta küçük bir poğaça, börek, çörek fırını olarak kuruldu. Stoyanof, Balat’tan sonra üç oğlu için Karaköy, Sanyer ve Üsküdar’da zincir halinde poğaça, börek, çörek fırını açtı. Oğullarından Dimitri Stoyanof, Üsküdar börekçiliğinin başına geçtikten sonra 1920 yılında Kadıköy’de bir fınnı devreye aldı. Un, tuz, şeker… Bu üç beyazdan esinlenerek Beyaz Fırın Pastahanesi adını verilen Kadıköy’deki dükkanla Beyaz Fınn’ın Anadolu Yakası’ndaki uzun yolculuğu başlamış oldu. Dimitri Stoyanofun oğlu Geoıge Stoyanof, büyükbabasından ve babasından öğrendiği Beyaz Fınn lezzetini, kalitesini ve kültürünü bir sonraki nesile yani babasıyla aynı ismi verdiği oğlu Dimitri’ye aktardı. O da bunun kendi oğluna geçirdi.

beyaz firin

MOBİL UYGULAMAYA GEÇECEK

Beyaz Fınn bugün beşinci kuşak Nathalie Suda Stoyanofa emanet. Kadıköy, Çiftehavuzlar, Erenköy, Suadiye ve Ataşehir’de şubeleri olan Beyaz Fınn, fınn ve brasserie olarak iki konsepti birlikte sunuyor. Stoyanof, “Bizi farklı kılan özelliğimiz; sürekli yeni ürün geliştirmemiz, tüketicileri yepyeni lezzetlerle buluşturmamız ve yerinde üretim farkı ile taze ürünlerle tüketiciyi buluşturmamız, katkısız doğal ürünler sunmamız” diyor.

Yerinde üretim yapılan Beyaz Fınn’da ürünler günlük olarak çıkıyor. Her gün üç kez, sabah öğle ve akşam üretimden mağaza tezgahına ürün indiriliyor. Bazı ürünler daha sağlıklı olan cam kaselerde satılıyor.Beyaz Fınn, aynı zamanda sektöründe ilk e-ticaret yapan firma. Stoyanof, mobil ticaretteki gelişimi de dikkate alarak mobil uyumlu bir site hazırladıklarını söylüyor.

AVRUPA’YA GERİ DÖNÜYOR!

Anadolu Yakası’nda uygun lokas-yonlar olduğu zaman bu bölgede büyümeye devam edeceklerini ifade eden Stoyanof, asıl hedeflerinin 2018 yılı sonuna kadar Beyaz Fınn’ın doğduğu yer olan Avrupa Yakası’nda olmak olduğunu belirtiyor.

Stoyanof, bu konuda şunlan söylüyor: “Bu nedenle, özellikle Nişantaşı, Bebek, Etiler, Florya ve Kuruçeşme gibi bölgelerde yer arayışındayız. 2018 yılı sonuna kadar sadece İstanbul’da büyüyeceğiz. Hedefimiz dört yıl içerisinde üç adet Beyaz Fınn Brasserie ve dört adet Beyaz Fınn açmak. 2015 yılı sonuna kadar Avrupa Yakası’nda bir adet Beyaz Fınn Brasserie ve iki adet Beyaz Fınn açmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki iki yıl için tahmini 8 milyon TL yatırım planımız bulunuyor.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu