Şirket Haberleri

Beyaz Fırın Office 365 İle Kârlılığını Artırdı

beyaz firinFırın ve pasta sanatı dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Beyaz Fırın, e-postalarla ilgili zaman zaman sorun yaşıyordu. Hem kapasite yetersizliği hem de e-postaları alan cihazların birbirleriyle olan senkronizasyon sorununa Office 365 ile çözüm buldu.

İstanbul Anadolu yakasında bulunan şubeleriyle 100 yılı aşkın zamandır pastane ve brasserie olarak faaliyet gösteren Beyaz Fırın, paskalya çöreğinden acıbademe çok sayıda asırlık tatlar sunan tanınmış bir marka. Beyaz Fırın, ürünlerini aynı zamanda internetten de satışa çıkarıyor.


Bir süre öncesine kadar e-postalarla ilgili sorun yaşayan Beyaz Fırın, hem kapasite yetersizliği hem de e-postalan alan cihazların birbirleriyle senkronize olmamasından kaynaklı sorunlar yaşıyordu. Yani cep telefonuna gelen bir e-posta silindiğinde aynı e-postanın bilgisayardan da ayrıca silinmesi gerekiyordu. Aynı zamanda şubelerdeki bilgisayarların e-postaları ve bunların yönetimi ile ilgili desteğe de zaman zaman ihtiyaç duyuyordu. Bunun dışında, çok fazla sayıda spam ve virüslü e-posta geldiği için bu konuda bazı yazılımlan kurma ve yönetme yükü oluşuyordu. Veri kaybı yaşamamak için periyodik bir yedekleme işlemi yapmak zorunda kalan Beyaz Fırının Bilgi İşlem Departmanı, ayrıca şubeler üzerinden ortak dosyalara ulaşmak için VPN kullanmak zorunda kalıyordu.

Dosya paylaşımında verimlilik

Yaşanan tüm bu sıkıntılar karşısında Beyaz Fırın, BT danışmanlığı aldığı Makronet Bilgi Teknolojileri firması sayesinde Office 365 ile tanışma karan aldı. “Özellikle BT yatmmlanmızda yüzde 70’e varan fiyat avantajlan, Microsoft’un bulut teknolojilerini seçmemiz için önemli bir sebepti” diyen Beyaz Fırın Bilgi İşlem Danışmanı Güçlü Tugay, Office 365 sonrasını şöyle anlatıyor: “Özellikle e-posta ve dosya paylaşımı konusunda çok ciddi verimlilik elde ettik. E-postalanmıza ve dosyalanmıza her yerden senkronize ulaşabiliyoruz artık. Bunun dışında ürünle gelen Lync yazılımı sayesinde şube müdürleri arasındaki toplanüyı online olarak yapabiliyoruz. Office 365’in bize en önemli katkısı ise kârlılığımızı artırması oldu.BT yatırım maliyetlerimiz giderek azaldı. Yakın zamanda bünyemizde bulunan Exchange Server yazılımını yapılandırmayı ve internete açmayı planlıyorduk. Office 365, böyle bir yatmma gerek bırakmadı. Yani sunucu ve lisans maliyeti, güvenlik duvan ve aktif cihazlann maliyeti gibi ilk maliyetleri vermediğimiz gibi sürekli ödememiz gereken fiber hat kirası, yedekleme hizmetleri ve bakım hizmetleri gibi maliyetleri de vermemiş olduk. Açıkçası tüm e-posta sistemi için Office 365’e verdiğimiz tutar, aynı hizmeti kenbünyemizde sağlamak için kiralamamız gereken ınternet hattı kirasının yansından bile az oldu.”

“Değişimi yakalamak isteyen ve dijital dünyada etkili rekabet edebilmek için tüm KOBİ’lere Office 365 ürününü kesinlikle öneriyorum. Her yerden her şeye güvenle erişmek ve uzun vadeli maliyetleri azaltarak kârlılığa etki etmek isteyen kurumlar için mükemmel bir ürün.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu