Şirket Haberleri

Altınbaş Holding’de ayrılık sinyalleri

altinbasKuyumculuk ve mücevherat markası olarak bilinen Altınbaş, bugün finans, enerji, eğitim ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren bir holding konumunda.

Mehmet Altınbaş tarafından Gaziantep’te kurulan Altınbaş Holding bugünlere dokuz kardeşin özverili çalışmalarıyla geldi.


Altınbaş Holding denince ilk akla gelen isim hiç kuşkusuz imam Altınbaştır. Kuyumculuk sektörüyle ilgili başka bir konuyu araştırırken ilginç bir bilgiye ulaştık. Uzun yıllar Altınbaş Holdingin yönetim kurulu başkanlığını yapan imam Altınbaş ve kardeşi Hüseyin Altınbaş’ın diğer kardeşleriyle yaptıkları işlerin yönetimini ayırdıklarını duyduk.

imam ve Hüseyin Altınbaş kardeşler mayıs ayından bu yana Altınbaş Holding ve grup şirketlerinin yönetim kurulu üyeliklerinden ayrılmış dürümdalar.

imam Altınbaş, sadece Altınbâş Kuyumculuk’ta yönetim kurulu başkanlığı yapıyor, iki kardeş, ticari faaliyetlerini yalnızca ikisinin ortak olduğu Altınhas Holding ile devam ediyorlar.Altınhas Holding, bünyesinde Final Yönetim, Akfactoring, Final Varlık Yönetim, Final Alacak Yönetim, Topaz inşaat gibi şirketler bulunuyor. Finansal alanlarda faaliyet gösteren bu şirketlerin icra kurulu başkanlığına ise tanıdık bir isim Altınbaş getirilmiş. Bu isim Bank Asya holding Katıl|m Bankası’nın bir dönem genel müdürlük görevini yürüten Cemil Özdemir. Bu yeni durum ile ilgili olarak Altınhas Yönetim Kurulu Başkanı imam Altınbaş’ı aradık, ancak geri dönüş alamadık. Bu arada Altınbaş Holding’teki yönetim de yeniden şekillenmiş. Holding’in onursal başkanlığına Ali Altınbaş, yönetim kurulu başkanlığına Vakkas Altınbaş gelmiş.

Başkanvekilliklerinde ise Sofu Altınbaş ve Nusret Altınbaş bulunuyor…Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu