Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Şirket Haberleri / Allianz’da büyük yaprak dökümü

Allianz’da büyük yaprak dökümüallianzFinans sektörünü yakından takip edenler bilir. Dünyanın en büyük sigorta gruplarından Allianz mayıs ayında Yapı Kredi Sigorta’yı 1.6 milyar dolara satın aldı.

Yani Yapı Kredi Sigorta çatısı altındaki hayat ve hayat dışı iki şirket Allianz çatısı altına girdi ve geçen ay Allianz grubu Yapı Kredi Emeklilik’in adını Allianz Yaşam ve Emeklilik olarak değiştirdi. Yapı Kredi Sigorta ismi ise korundu. Buraya kadarki gelişmeleri çoğumuz biliyoruz…
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Allianz’ın Yapı Kredi Sigorta’yı satın aldığı günlerde üst düzey yöneticilerden bazıları ile yollarını ayıran grup, o günden bu yana kadroda herhangi bir değişikliğe gitmedi. Ancak bu durum geçen hafta son buldu. Geçtiğimiz haftalarda danışman bir firmanın önderliğinde tüm personeli yazılı sınava tabii tutan Allianz, orta ve üst düzey yöneticilerle de mülakat yaptı. Ardından insan kaynakları departmanından alınan bilgilerle personel hakkında ayrıntılı değerlendirmede bulunan Allianz yönetimi, geçen hafta tam sayısını öğrenemediğimiz ancak çok sayıda olduğunu duyduğumuz personelle yollarını ayırdı. Alman sigorta devi işten ayrılanların mağdur olmaması için farklı bir uygulamaya gitti. Grup iş akdi feshedilen personele ihbar ve kıdem tazminatı dışında 4 ile 12 maaş arasında ek ödemede bulunmuş. Ek ödemelerin kişiye göre değiştiği, örneğin aynı görevi sürdüren iki yöneticiden birine dört diğerine 12 maaş verdiğini öğrendik. Bunun dışında grubun iş akdi feshedilen personelin yeni iş bulabilmesine destek olmak için bir danışman firma ile anlaşmış.

  Vialand'i 2017'de Anadolu'ya taşıyacak
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Fora Zeytin, zeytin ihracatını ikiye katlayacak

Fora Zeytin, 20 milyon TL’lik ihracatını beş yılda ikiye katlamayı hedefliyor. Balıkesir Havran’da 80 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir