İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 5 (Kişilere Özel Mutfak Hizmeti Verin)

Kişiye Özel Menüler

Bahsedeceğimiz girişimin sıradan bir aşçılık becerisiyle gerçekleşemeyeceğini önceden belirtelim.

Bu konu ‘kişiye özel’ menüleri kapsıyor. Hizmet verilen bireylerin önceden alınan isteklerine göre yemekler özenle hazırlanıyor, gurme restoran titizliğiyle sunuluyor. Bir bakıma kişiye özel çalışan bir mutfak ortamı.

Çalışanların sayısı fazla değil, ancak hepsi belli bir eğitimden geçmiş, medikal beslenme inceliklerini bilen insanlar. Hijyen ve sağlık bilinci ön planda. ‘Nutrition’ (beslenme bilimi) eğitimi almış olmak ön koşullardan biri, ustalık ve kılı kırk yaran bir mesleki etik bir başka önemli tercih nedeni. Vakti kısıtlı olan yaşlılar önemli müşteriler arasında. Ayrıca bekar üst düzey çalışanlar için de dikkate değer bir kolaylık sunuluyor. Yetileri kısıtlanmış hastalara da medikal beslenme tablosuna göre spesifik yemekler yapılıyor.

Üretilecek spesiyaliteler için gerekirse önceden siparişler alınıyor. Eve ya da ofise teslim bu işin önemli aşamalarından biri. Üretilen yemekler yalnız içeriği itibariyle değil, besin özellikleriyle de değerlendiriliyor. Kullanılan materyal eskiden olduğu gibi ‘sefer tası’ ve benzeri şeylerle değil. Yemekler koruyucu dış ambalajlar içinde özel dizayn edilmiş porselen tabak ya da çanaklar içinde sunuluyor. Siparişler iki gün önceden özel mutfağa bildiriliyor. İstekleri yönlendirecek sipariş listesi ve içerikte yer alan menülerin besin değerleri önceden dikkatle inceleniyor. Özel mutfakta çalışanların kimlik bilgileri, deneyimleri ve hekim kontrolleri periyodik olarak müşterilere sunuluyor. Yapılan tüm hizmetlerden işin organizatörü ya da sahibi sorumlu. Dolayısıyla geçmişin çok temiz olması bekleniyor.

Kişiye Özel Pasta İşine Başlamak

Para Kazanma Yolları 6 (Düzeltmen Terzi İşliği)

Kişiye özel üretim dönemi başladı

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu