İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 6 (Düzeltmen Terzi İşliği)

Düzeltmen Terzi Dükkânı

Çalışma yaşamınızda tekstil sektörüyle ya da konfeksiyon işleriyle uğraşıp emekli olduysanız bahsedeceğimiz konu size yabancı gelmeyebilir. Eski kuşaktan olanlar ceket ya da pantolonda; hatta kadın giysisinde ‘tornistan’ deyince giysiyi ters yüz edip kullanmaya devam etmeyi anlarlar. Bu iş terzilik sanatının ötesinde kendi içinde ayrı bir uzmanlık konusudur.

Bu dönemde pek ihtiyaç duyulmuyor ama özellikle erkek giysilerinde paça tamiri, pantolon daraltma, yaka küçültme gibi günün modasına uygun ‘tamir işleri’ çokça gündeme geliyor. Nitekim en büyük alışveriş merkezlerinde ‘düzeltmen terzi’ atölyelerinin iyi iş yapması bunun işareti.

Kadın giysilerinde ise iş bilir terziler diyet yapan kilolu hanımların yeni bedenlerine pahalı eski giysilerini dönüştürmekte bir hayli ustalar. Klasik kesimleri günün modasına uyduranlar ise mesleklerini adeta bir sanat coşkusuyla yapıyorlar.

Tekstil ya da konfeksiyon işinden emekli olmasanız da yanınızda çalışacak olanlarla böylesi bir ‘düzeltmen ya da dönüştürme terzi işliği’ni rahatça açabilirsiniz. Kurumsal giyim mağazalarının altından kalkamadığı düzeltme işlemleri yanında, modası geçmiş giysileri günün yükselen moda trendine uydurmak en kazançlı işlerinizden biri olacaktır. Sanatkâr gözüyle bakabilen; yeni trendleri iyi hazmetmiş terzi kalfalarından oluşan ekibinizi kurduğunuzda hem mağazalardan hem de bireylerden gelen talep yoğunluğuna şaşırabilirsiniz. Yapılacak tek yatırım uygun bir köşede açacağınız ‘düzeltmen terzi dükkânı’ ve gerekli dikiş makineleriyle klasik terzi levazımatı. Hele de bu konuda ünlenir ve eskiyi güncel modaya çevirirseniz kazancınız ümidinizin çok üzerinde artabilir. Yeter ki, işyeriniz yalnız mağazalara değil, halka da açık olsun.

Para Kazanma Yolları 7 (Housesitting Nedir Nasıl Yapılır?)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu