İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 7 (Housesitting Nedir Nasıl Yapılır?)

Emanetçilik İşi

Bahsedeceğimiz konunun insan sağlığıyla ilgisi yok. Bu kez size tüm unsurlarıyla emanet edilen bir ev ya da dairenin tüm içeriğiyle bakım sorumluluğunu alıyor ve evin sahipleri dönene kadar eve göz-kulak olup; bakım ve temizliğini yapıyorsunuz.

Bir tür her çeşit tehlike ve olumsuzluğa karşı ’emanetçilik’ işi. Görevi doğrudan sizin yapmanız, ya da kurumsal bir yapıya dönüşerek işi elemanlarınıza yaptırmanız mümkün. Bu iş ‘housesitting’ adıyla biliniyor, özellikle Amerika başta olmak üzere Batı dünyasında kurumsallaşmış firmalar aracılığıyla uygulanıyor. Tatil, iş gezisi ya da kısa süreliğine başka bir yerde ikamet zorunluluğu olanlar için evin bakımı ve eve göz-kulak olma işi aynı zamanda. Görevinizi öngörülen süre içinde devamlı evde yaşayarak yerine getirmeniz ya da belirsiz saatlerde eve uğrayarak kontrol etmeniz de mümkün. Evde köpek, kedi, kuş gibi hayvanlar varsa, evin sulanacak bahçesi büyük ve devamlı bakım gerektiriyorsa, ev içinde bakımı gerektiren çiçek ve saksılar ya da akvaryum bulunuyorsa sizden evde yaşamanız da istenebilir. Temel beklenti evi hırsızlardan, olası yangın ve su basmasından korumak, devamlı temizlemek suretiyle küf ve mantarların çoğalmasını önlemek.

Bu hizmetleri bir kişi değil de bir kurum üstlenecekse o eve göz-kulak olacak özel eğitimli kişilerin yetiştirilmesi ve ev sahibine güvence verilmesi gerekiyor. Hırsızlık, yangın, sabotaj, elektrik arızaları, fırtına, su ve sel basması, bahçe ve çiçeklerin talan edilmesi gibi onlarca risk! Dolaysıyla bu ilginç hizmeti başta polis emeklileri olmak üzere, organizasyon yeteneği olan tüm eğitimli girişimciler kendi içinde teşkilatlanarak yapabilirler.

Para Kazanma Yolları 8 (Kurumsal Evde Bakım Hizmeti)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu