İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 8 (Kurumsal Evde Bakım Hizmeti)

Evde Bakım ve Gözetim

Bir önceki girişimin daha değişik bir versiyonu. Batı’da kurumsallaşmış durumda. ‘Evde Bakım ve Gözetim’ tanımıyla anılan bir başka hizmet çeşidi. Yukarıda sayılan tüm güvenlik unsurlarının var edilmesi burada da geçerli. Özel ajanslara bağlı yetiştirilmiş bakıcılar; hasta, yaşlı, sakat ve iş göremeyecek kadar düşkün insanlara hizmet veriyor, onların rehabilitasyonuna katkı sunuyorlar. Bu bir tür ‘bakım ve gözetim’ işinin bireye ya da bireylere indirgenmiş şekli.

Girişimciler çoğu zaman tanınmış hastanelerle anlaşıp orada eğitim görüyor, hem de sertifikalandırılmış hizmetlerini ayrı bir çatı altında sunabiliyorlar. Hizmetler arasında, ilkyardım unsuru oldukça ağırlıklı. Zorunlu durumlarda hastaneye sevk için gerekli irtibatları kuruyor, hastaya moral güç vererek sevk işleminde aktif rol alıyorlar. Hizmeti pratik müdahale ekipleriyle sertifikalı kurumunuz yapıyor. Eğer siz bir sağlık grubu ya da hastaneden emekliyseniz ve ilkyardım konusunda sertifikanız varsa ya da alabilecek konumdaysanız bu işi mükemmel organize edebilirsiniz, işin ihtiyaç boyutu ülkemizde oldukça yüksek.

Yapacağınız ilk iş sağlık meslek okullarından mezun olmuş gençleri yanınıza alıp çalıştırmak. Kurumsallaşmak için Sağlık Bakanlığından yetki almanızda da yarar var. Bir bakıma evlerde özel sağlık ve bakım hizmeti verecek değişik bir uygulama bu. Hizmeti yaparken acil yardım dışında tıbbi müdahalelerde bulunmak, hastane ya da ilgili hekimin verdiği ilaç ve uygulamalar dışına çıkmak söz konusu değil. İlkyardım hattı sayesinde ilgili hekimin planlanmış talimatlarına uygun ölçüm sonuçlarını bildirip raporlamanız mümkün.

Daha önemli bir başka hizmet ise kişinin hijyenik bakımıyla ilgilenmek.

Para Kazanma Yolları 9 (Garanti Sertifikalı Ev Temizlik Ofisi)

Bayanlar Yaşlı Bakım Hizmetleri İşi Kurabilir

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu