İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Para Kazanma Yolları 9 (Garanti Sertifikalı Ev Temizlik Ofisi)

Ev Temizlik Şirketi Kurmak

Günümüzde önemli problemlerden biri ev temizliği. Aile üyelerinin tümü çalışıyor, çocuklar okula gidiyor. Çekirdek aile sayısı arttıkça ev temizliği ciddi bir külfet haline geliyor. Güvenilir, işinin uzmanı temizlik elemanlarını nereden bulacaksınız?

Dahası, sizin yokluğunuzda temizlik işinin üstün körü yapılmadığından nasıl emin olacaksınız? Üstelik maddi ve manevi değere sahip eşyalarınız, giysileriniz, notlarınız, kitaplarınız, kıymetli eşyalarınız var. İşin çıkar yolu size hem yasal hem de kalite açısından güvence verecek organize bir kuruluşa anahtarınızı teslim etmek, kafanızdaki tüm soru işaretlerini unutmak.

Çare, resmi makamlarca onanmış temizlik maddelerini kullanan, kimliği kayıt altına alınmış, bulaşıcı hastalığının olmadığı hastane raporlarıyla belgelendirilmiş işin uzmanı elemanların çalıştığı bir kurumla sözleşme imzalamak. Her gün, günaşırı ya da haftada bir rutin temizlik; ayda bir kez çok hijyen kontrolü…

Bu işi yapan kurumlar ülkemizde yok gibi. Aslında profesyonel hizmet gerektiren ciddi bir uğraşı. İşte genç bir emekli olarak bu işin sektör haline gelmesini sağlayacak ilk adımlarından birini siz atabilirsiniz.

Çalıştıracağınız kişiler öz geçmişi, polis ve sabıka kaydı, aile soruşturması gibi tüm güvenlik taramalarından geçtikten sonra kadronuza dahil olacaklar. Ayrıca üç ayda bir kez sağlık taramasından geçip, bulaşıcı hastalık taşımadıkları belgelendirilecek. Sigortalı temizlik işçisi olarak görev yapacak elemanlarınızın hem kendilerine, hem de olası bir zarar halinde üçüncü kişilere güvence olacak ’emniyeti kötüye kullanma’, ‘hırsızlık’ gibi konularda da sigortaları bulunacak. Profesyonel bir eğitimden geçen elemanlarınızın müşterileri tipine göre saatlik, günlük, haftalık ve aylık bazda hizmet sunmaları mümkün.

Para Kazanma Yolları 10 (Sağlık Restoranı Açın)

Çok Kazandıracak Kolay İşler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu